Home Porady Policja apeluje: uważajcie na nowego wirusa na Facebooku. Zobacz na co zwracać uwagę.
28.90K

Policja apeluje: uważajcie na nowego wirusa na Facebooku. Zobacz na co zwracać uwagę.

Każdy kto korzysta z Facebooka bardzo dobrze wie, jak ta platforma potrafi ułatwić komunikację z innymi ludźmi.

Powiązana z nim aplikacja, czyli Messenger jest używana przez ponad miliard ludzi na całym świecie. Z tego też powodu platforma stała się idealnym miejscem dla działań oszustów.

Sporo słyszy się o wirusach rozprzestrzeniających się na Facebooku. Najnowsza odsłona jest jednak wyjątkowo groźna. Wszystko przez to, że używa ojczystego języka ofiary.

Cały podstęp polega na przesłaniu ofierze linka, który przypomina odnośnik do filmu na YouTube. Aby skłonić nas do kliknięcia, do linka dołączona jest wiadomość w stylu: „Czy to Ty?” lub „To chyba Ty!”. Jeśli dostaniesz taką wiadomość od znajomego, nie klikaj w link! Najlepiej zapytać osobę, od której to dostałeś, czy faktycznie Ci to wysyłała.

Co stanie się, gdy klikniesz w odnośnik? Wirus zacznie rozsyłać podobne wiadomości do Twoich znajomych. Może również przejąć dane znajdujące się na Twoim komputerze.

Warto pamiętać, że podejrzane posty i wiadomości należy zgłaszać administracji Facebooka. Dzięki temu będą mogli oni ocenić zagrożenie i podjąć odpowiednie kroki.

Duńska policja udostępniła nawet na Twitterze specjalne ostrzeżenie przed tym wirusem. Warto podzielić się tym wpisem ze znajomymi, aby zachowali czujność.

Źródło: twitter.com

Twoja reakcja?

Super
Super
42
Ha ha
Ha ha
28
Wow
Wow
83
Smutny
Smutny
129
Zły
Zły
298

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz