Home ludzie Słowa ojca Rydzyka o Marii Kaczyńskiej zszokowały ludzi. Tego nie da się zapomnieć.

Słowa ojca Rydzyka o Marii Kaczyńskiej zszokowały ludzi. Tego nie da się zapomnieć.

Kontrowersje wokół ojca Rydzyka istnieją od zawsze. Jego zachowania i komentarze dzielą Polaków, a tych sceptycznie nastawionych wprawiają w osłupienie.

Tak jest i tym razem. Marcin Dzierżanowski, który obecnie jest wicenaczelnym gazety Wprost, 11 lat temu dotarł do informacji, które są wielce niepokojące.

Dzierżanowski był wtedy dziennikarzem, który trafił na wystąpienia ojca Rydzyka będącego ówczesnym rektorem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej założonej przez siebie samego w Toruniu. Słowa, które wtedy wypowiedział duchowny były cytowane przez wszystkie media. Z pewnością miało to wpływ na politykę naszego kraju. Dyrektor Radia Maryja powiedział wtedy swoim studentom:

– „Maria Kaczyńska to czarownica, która powinna się poddać eutanazji. Prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu. Sprawa Jedwabnego służyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 mld dolarów. A „Gazeta Wyborcza” prezentuje cyniczną i przewrotną mentalność talmudyczną.”

O. Tadeusz Rydzyk

Dzisiaj nie pełni już funkcji rektora, ale cały czas aktywnie uczestniczy w życiu uczelni. Ciągle spotyka się ze studentami. Jego wykłady przypominają jednak bardziej stronnicze i propagandowe monologi. Zdarza mu się mówić:

– „Tego nie będę wszystkim mówił. Tego nie piszcie i nikomu nie mówcie.”

Pewnego razu na antenie Radia Maryja mocno skrytykował spotkanie w Pałacu Prezydenckim, mówiąc: „Nie nazywajmy szamba perfumerią”. Te słowa mocno uderzyły w samego prezydenta, który domagał się pisemnych przeprosin na łamach gazety Wprost. Krytyczny i bezwzględny ojciec Rydzyk był także w stosunku do tego, co Lech Kaczyński sądził o eutanazji. Prezydent był przeciwko wprowadzeniu zapisu o ochronie życia do naturalnej śmierci. To bardzo nie podobało się Rydzykowi:

– „Oni przygotowują eutanazję. I jeszcze Olejnikowa pluje w twarz. I pani Środa. Ona w przeddzień mówiła publicznie o wprowadzeniu eutanazji w Polsce. I na drugi dzień idzie i jest uwiarygodniona [spotkaniem u prezydentowej]. I dlatego powiedziałem bardzo mocno, żeby zareagowali. Dobro oddzielić od zła. Prawdę od kłamstwa. (…) To jest walka między dwiema lożami. Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza.”

Chyba nie potrzeba żadnego komentarza…

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
46
Wow
Wow
34
Smutny
Smutny
26
Zły
Zły
235

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz