Home ludzie Kobieta podeszła do bezpańskiego psa i zauważyła wystającą spod niego rączkę. Od razu widziała, że coś jest nie tak.

Kobieta podeszła do bezpańskiego psa i zauważyła wystającą spod niego rączkę. Od razu widziała, że coś jest nie tak.

Zazwyczaj słyszymy o zwierzętach, które są ratowane przez ludzi. W tym wypadku jednak role odwróciły się.

Alejandra Griffa mieszka w Argentynie. Pewnego dnia usłyszała cichy płacz dochodzący gdzieś z okolic parkingu niedaleko jej mieszkania. Kobieta rozejrzała się i zauważyła bezpańską suczkę ze szczeniakami. Ku jej zaskoczeniu, psina opiekowała się nie tylko swoimi szczeniakami.

Alejandra zbliżyła się i pośrodku śmieci, obok psiej rodziny zauważyła coś, czego nigdy nie spodziewała się zobaczyć. Ze sterty śmieci wystawała mała ludzka ręka.

Kobieta bez zastanowienia wzięła dziecko i zawiozła je do szpitala. Według jej oceny maluch nie miał więcej niż miesiąc.

Matka porzuciła dziecko na pewną śmierć, ale pies nie zamierzał do tego dopuścić. To, że niemowlak przetrwał zimą na dworze, było zasługa bezpańskiej suczki, którą Alejandra nazwała Way.

Suczka zaopiekowała się dzieckiem, jak na prawdziwą matkę przystało. Położyła się przy maluchu, aby ogrzać go własnym ciałem.

Policja oceniła, że suczka przeniosła dziecko z miejsca gdzie zostało porzucone, do oddalonego o około 50 metrów legowiska, gdzie znajdowały się jej młode.

– „Zabrała je jak swojego szczeniaka i uratowała. Lekarze przekazali, że gdyby nie opieka psa, dziecko na pewno by nie przeżyło” – powiedział Daniel Salcedo z policji w Buenos Aires.

To niewiarygodne, że Way zachowała się jak prawdziwa matka i uratowała dziecko przed niechybną śmiercią.

Dzielny pies razem ze szczeniakami trafił pod opiekę weterynarza. Niestety, nie mamy pojęcia co dalej stało się z Way. Mamy tylko nadzieję, że odnalazła kochający dom, gdzie ktoś potraktował ją tak, jak ona dziecko.

To, co zrobiła Way dobitnie pokazuje, jak piękne uczucia i instynkty maja zwierzęta. Instynkt macierzyński u psów jest bardzo silny. Na dodatek psy są jednymi z najbardziej inteligentnych i kochających zwierząt jakie mamy u naszego boku. Z łatwością potrafią odczytać, czy jesteśmy smutni, źli, szczęśliwi, czy po prostu chcemy się przytulić. Psy potrafią okazywać empatię i zrozumienie – i to nie tylko przedstawicielom swojego gatunku.

W efekcie przeprowadzonego śledztwa policja odnalazła matkę dziecka, która jak się okazało cierpiała na poważną depresję. CNN donosi, że matka otrzymała niezbędną pomoc od lekarzy.

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz