Home Poruszające Twarz dziecka pokryta była krwawymi pęcherzami. Gdy matka zorientowała się co jest przyczyną, zaczęła ostrzegać innych rodziców.

Twarz dziecka pokryta była krwawymi pęcherzami. Gdy matka zorientowała się co jest przyczyną, zaczęła ostrzegać innych rodziców.

Mało jest rzeczy gorszych dla rodzica niż sytuacja, gdy dziecko zaczyna ciężko chorować.

Jako ojciec czy matka chcesz patrzeć, jak Twoje dziecko rośnie zdrowe i szczęśliwe. Myśl, że nie możesz nic zrobić, aby im pomóc, gdy tak się nie dzieje jest nieznośna.

Matka dwójki dzieci, Kayley Burke z Queensland w Australii, niedawno opowiedziała o czymś z czym musiała się zmierzyć. Jest to straszne, ale zarazem można było tego uniknąć.

Jej syn Elijah szybko zachorował na ospę wietrzną. Był za mały, aby go szczepić, a ponieważ inni rodzice nie trzymali swoich dzieci w domach, gdy te chorowały, biedny maluch zachorował bardzo ciężko.

Kayley i jej drugie dziecko Kaliah również zachorowali. Kaliah jednak był niedawno szczepiony, więc u niego przebiegało to o wiele łagodniej niż u Elijaha.

Kayley napisała na Facebooku:

– „Szczepcie swoje dzieci, ludzie! Poniższe zdjęcia pokazują dlaczego. Nasz biedny synek, który jest za mały, aby go zaszczepić, złapał ospę wietrzną. Minął już prawie tydzień odkąd się pojawiła.”

Matka powiedziała w wywiadzie:

– „To straszne. Nie mogę wyobrazić sobie nic gorszego niż patrzenie, jak cierpi. Jestem bardzo zdenerwowana, że zachorował. Wierzę w skuteczność szczepień i jestem pewna, że gdyby był starszy i otrzymał zastrzyk, nie przechodziłby choroby tak źle.”

W jej poście na Facebooku czytamy dalej:

– „Kaliah i ja również zachorowaliśmy. Na szczęście niedawno Kaliah był zaszczepiony, więc skończyło się na kilku śladach i pęcherzach, ale czuje się dobrze.”

Kayley napisała, aby ludzie nie byli „pieprzonymi idiotami” i nie ignorowali szczepień, które mogą wszystko uprościć.

– „Pomyślcie tylko na jakie ryzyko wystawiacie inne dzieci, które są za małe, aby zostać zaszczepione” – pisze.

Oczywiście nadal pozostaną tacy, którzy nie będą szczepić swoich dzieci, wystawiając je na ogromne ryzyko. Zaleca się, aby każdy rodzic szczepił swoją pociechę i nie dochodziło do takich przypadków jak ten.

Należy pamiętać, że oprócz narażania własnego dziecka, naraża się też dzieci innych.

Czy uważacie, że dzieci powinny być obowiązkowo szczepione? Czekamy na Wasze komentarze.

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
92
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz