Home News Uważajcie na siebie. Nadciągają mrozy jakich nie było od lat.
1.72K

Uważajcie na siebie. Nadciągają mrozy jakich nie było od lat.

Uważajcie na siebie. Nadciągają mrozy jakich nie było od lat.

Tegoroczna zima nie zapowiada się najlepiej. Siarczyste mrozy już niedługo dadzą nam w kość. Takiej zimy nie było od dawna.

Prognozy dla naszego kraju były całkiem dobre do tej pory. Mogliśmy cieszyć się długimi miesiącami słońca i tegoroczne wakacje możemy zdecydowanie zaliczyć do udanych.

Jesień również była łaskawa. Dopiero od jakiegoś czasu robi się zimniej. Synoptycy ostrzegają jednak, że poranne przymrozki do dopiero początek. Przed nami prawdziwe załamanie pogody.

Tegoroczny listopad był wyjątkowo deszczowy i wietrzny, jednak temperatury na szczęście nie spadały aż tak radykalnie nawet w nocy. Śnieg prószył tylko na niektórych obszarach, a większość Polski mogła delektować się złotą jesienią. Teraz jednak specjaliści ostrzegają przed gwałtownym załamaniem pogody, które zasięgiem obejmie cały nasz kraj.
Synoptycy mówią, że typowa jesień potrwa jeszcze kilka dni. Wraz z początkiem grudnia możemy spodziewać się pierwszych opadów śniegu, które wystąpią w całej Polsce. Takich mrozów nie było od wielu lat, a pojawią się na początku 2019.

– „W styczniu i w lutym będzie już poważna zima. W stosunku do innych zim, w ostatnich ośmiu, dziewięciu latach, to będzie poważna i tęga zima. Przyszłoroczny styczeń i luty to będą okresy zimy, której od dawna u nas nie było. W styczniu, a nawet już w grudniu mogą wystąpić ostre mrozy” – ostrzega Jackowski.

Specjaliści i jasnowidz są więc zgodni. Nie pozostaje nam nic innego, jak zacząć wyciągać zimowe kurtki z szafy…

Twoja reakcja?

Super
Super
14
Ha ha
Ha ha
41
Wow
Wow
28
Smutny
Smutny
11
Zły
Zły
24

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz