Home Inspirujące Nastolatka była prześladowana przez swoją wagę. Zrzuciła 62 kilogramy i wygląda niczym gwiazda filmowa.

Nastolatka była prześladowana przez swoją wagę. Zrzuciła 62 kilogramy i wygląda niczym gwiazda filmowa.

Jest mnóstwo powodów dla których ktoś chce zrzucić wagę. Może chodzić o zdrowie, czy wejście w mniejszy rozmiar.

Dla Josie Desgrand, nastolatki z Australii, był to… Instagram. W wieku 16 lat Josie ważyła już 127 kilogramów i wiedziała, że musi coś z tym zrobić. Jej ciało się jej nie podobało, wciąż widziała jak wyglądają inne dziewczyny, gdy przeglądała Instagrama.

Nastolatka próbowała różnych diet, ale nie potrafiła ich utrzymać i w końcu wpadła w spiralę użalania się nad sobą oraz jedzenia fast foodów.

W końcu postanowiła coś ze sobą zrobić.

W wywiadzie Josie opisała swój moment olśnienia.

– „Weszłam do pokoju i rozebrałam się do bielizny. Pomyślałam: ‚koniec z grubą Josie’.”

– „Zrobiłam sobie zdjęcia pod różnymi kątami, podekscytowana rozpoczynającą się właśnie kolejną próbą zrzucenia wagi. Zmierzyłam się i zapisałam wymiary, wiedząc że długa droga przede mną. Chciałam zapisywać każdą zmianę. Nieważne jak małą.”

Josie wyznaczyła sobie małe cele i zapisywała swoje postępy. Nie minęło dużo czasu, gdy 16-latka zauważyła pierwsze zmiany. Miała dietę z małą ilością węglowodanów i zerową ilością cukru, a także większym spożyciem wody.

Dziewczynie dzięki samej diecie udało się schudnąć do 89 kilogramów.

Wtedy też poszła na siłownie.

– „Ćwiczenie na siłowni dało mi dodatkowego kopa do osiągnięcia swojego celu.”

Zamiast bycia źródłem zazdrości i depresji, Instagram stał się największą motywacją Josie. Zaczęła zbierać na swoim profilu coraz więcej obserwujących, którzy nie tylko chcieli obejrzeć jej metamorfozę, ale też zasięgnąć porady.

– „Dzieliłam się tym co jem i swoimi postępami na koncie @nolongerfatjosie. Szybko zdobywałam kolejnych obserwujących i każdy kolejny dawał mi jeszcze większe wsparcie. ‚Wyglądasz świetnie!’ pisali. Pytali też o przepisy.”

– „Mając ludzi z całego świata towarzyszących mi w podróży, nigdy nie pomyślałam o tym, aby odpuścić. Codziennie poświęcałam godzinę, aby odpowiedzieć każdemu. Byłam tam, gdzie oni i teraz chciałam pomóc jak największej ilości ludzi. Motywowałam ludzi, aby się nie poddawali, gdy zaczynali wątpić.”

Dzisiaj Josie waży 62 kilogramy. To ponad połowa mniej, niż gdy zaczynała. To, co z początku było jedynie dietą, stało się zmianą stylu życia i Josie czerpie z tego ogromne korzyści. Nie wierzysz? Popatrz na poniższe zdjęcia:

View this post on Instagram

The concept of weight loss is simple – ‘burn more calories than you consume’ but in reality it’s certainly not easy! For me, I had to change my mindset. I wanted to lose weight for so long, but it was usually for superficial reasons, wear a bikini, be more popular etc, but I found it wasn’t until I genuinely focussed on me, on my health, on being mindful of what I’m eating that my journey became successful. I realised it was going to be a tough journey and that it wasn’t just about seeing the number on the scales go down, but more about achieving small goals and making myself accountable for them. My next goal is to tone up, and I will get there, I just need to reset my focus. Happy Friday everyone!

A post shared by Josephine Desgrand (@nolongerfatjosie) on

Cóż za niesamowita metamorfoza tej zdeterminowanej, młodej kobiety. Stała się inspiracją dla ludzi na całym świecie.

Twoja reakcja?

Super
Super
18
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz