Home Poruszające Szop zjadł dziewczynce twarz. 13 lat później lekarze wykonują operację, która spełnia jej marzenie.

Szop zjadł dziewczynce twarz. 13 lat później lekarze wykonują operację, która spełnia jej marzenie.

Gdy Charlotte Ponce miała trzy miesiące, przeżyła prawdziwy horror, o którym przypominała sobie za każdym razem, gdy spojrzała w lustro.

Rodzina miała szopa jako zwierzątko domowe. Pewnego dnia rodzice zostawili małą Charlotte w kołysce z butelką mleka. Szop wszedł do kołyski i zmasakrował twarz dziewczynki. Prawdopodobnie chciał dostać mleko.

Ten atak sprawił, że Charlotte miała rozwalone prawe ucho, nos, część wargi i policzka.

Ten tragiczny wypadek sprawił, że rodzice stracili prawo do wychowywania jej i starszego brata. Dzieci trafiły do krewnych – Sharon i Tima Ponce.

Przez ten incydent Charlotte miała problemy z nawiązywaniem znajomości i problemy z depresją. Na szczęście w szkole udało się jej poznać kilku przyjaciół.

Przez ostatnie pięć lat dr Koongkrit Chaiyaste starał się zrekonstruować twarz Charlotte.

Jednak ostatnia operacja była bardzo znacząca dla tej dzielnej dziewczynki. Chirurdzy wzmacniali jej ucho tkanką z brzucha. W końcu Charlotte będzie mogła zrobić coś, o czym marzyła od zawsze – przebić uszy.

Charlotte, która przeszła tę operację w wieku 14 lat, będzie mogła w końcu założyć którąś z 50 par kolczyków, które kolekcjonowała przez lata. Podczas operacji lekarze użyli pobranej tkanki, aby nadać górnej wardze i policzkowi więcej kształtu.

Charlotte wciąż jest pozytywnie nastawiona do życia, a jej pewność siebie wzrasta z każdą kolejną operacją.

Jednak chyba najbardziej niesamowitym efektem tego wszystkiego jest fakt, że Charlotte chce zostać inżynierem biomedycznym. W przyszłości chce tworzyć protezy dla ludzi, którzy stracili różne części ciała.

Pod tym adresem możecie obejrzeć reportaż o dzielnej Charlotte.

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz