Home zwierzaki Nowe prawo: możesz trafić do więzienia za zostawienie swojego psa na mrozie.

Nowe prawo: możesz trafić do więzienia za zostawienie swojego psa na mrozie.

Zima za pasem i już wyciągamy zimowe ubrania z szafy oraz włączamy grzejniki.

Osobiście nie lubię zimnych miesięcy. Wiem, że niektórzy uważają zupełnie odwrotnie, ale ja nie czerpie radości z odmrożonych palców.

Jako człowiek mam wybór. Jeśli chce się ogrzać, zakładam więcej ubrań, gdy wychodzę na zewnątrz. Inaczej ma się to w przypadku psów. Często ciężko jest im poradzić sobie z zimnem, a wiele osób zostawia je na zewnątrz.

Stan Pensylwania wprowadził właśnie prawo, które stanowi, że zostawianie psów na dworze na więcej niż 30 minut, gdy temperatura wynosi 0 lub mniej jest nielegalne.

Z drugiej strony nielegalne będzie również zostawianie psa na zewnątrz, gdy temperatura wzrośnie powyżej 32 stopnie.

Prawo powstało dzięki Libre, psu, który cierpiał w okropnych warunkach. Na szczęście został ostatecznie uratowany. Libre miał szczęście, ale jest w ogromnej mniejszości.

Teraz każdy kto złamie prawo Libre może trafić do więzienia na rok. Pensylwania jest pierwszym stanem, który podjął kroki w stronę ochrony zwierząt przez warunkami pogodowymi.

Prawo Libre jest częścią pracy nad zmianami w prawie, które mają bardziej chronić zwierzęta.

Wielu właścicieli popełnia ogromny błąd, zakładając, że psu nie jest zimno dzięki grubej sierści. Tak nie jest.

Jeśli posiadasz psa, pamiętaj, aby odpowiednio go wyposażyć na zimne miesiące. Pamiętaj też, że przez zimną ziemię Twój przyjaciel może mieć problemy z łapami.

Jeśli zauważysz psa, który jest na zimnie albo wiesz, że ktoś ignoruje podstawowe potrzeby zwierzaka, powinieneś skontaktować się z władzami po poradę lub pomoc.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz