Home ludzie Świetne wieści: ciężarna kobieta chora na białaczkę znalazła idealnego dawcę już kilka dni po publicznej prośbie o pomoc.

Świetne wieści: ciężarna kobieta chora na białaczkę znalazła idealnego dawcę już kilka dni po publicznej prośbie o pomoc.

Kobieta chorująca na białaczkę, która była w ciąży z bliźniakami, znalazła idealnego dawcę szpiku kostnego po tym, jak jej historia obiegła cały świat.

36-latka, która miała urodzić bliźniaki 6 grudnia zwróciła się o pomoc w poszukiwaniu idealnego dawcy. Z własną siostrą miała tylko 50% zgodności.

U Susie zdiagnozowano raka po tym, jak poszła do lekarza z objawami przeziębienia.

Matka trójki dzieci opowiedziała swoją historię i miało to zaskakujący efekt. Rekordowa ilość ludzi na całym świecie zgłosiła się jako potencjalni dawcy dla Susie, która ma geny latynoskie i kaukaskie, stąd też odnalezienie dla niej idealnej pary było bardzo trudne.

– „Dla mnie odnalezienie kogoś kto będzie idealnym dawcą było niezwykłe. Nie ma nic lepszego na świecie w tym momencie” – mówi kobieta.

W kilka dni od błagalnej prośby kobiety jako potencjalni dawcy zarejestrowało się prawie 40,000 ludzi.

– „Zaledwie 3 procent naszego rejestru to ludzie mieszanego pochodzenia etnicznego więc znalezienie odpowiedniego dawcy może być naprawdę trudne. To, że udało nam się znaleźć dawce dla Susie jest niezwykłe.”

Dla ludzi cierpiących na białaczkę, przeszczep szpiku może być czynnikiem ratującym życie. Aby wszystko zadziałało nowy szpik musi być jak najbliższy oryginalnemu. Aby zyskać perspektywę na to, jak małe szanse miała Susie powiedzmy tylko, że nie było żadnego dawcy dla niej w rejestrze, w którym znajduje się 30 milionów ludzi. Teraz, gdy odnaleziono dawcę Susie podda się operacji jeszcze przed porodem.

– „Kimkolwiek jesteś – dziękuję Ci z całego serca. Ratujesz mi życie. Jesteś aniołem i mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy” – powiedziała kobieta.

Susie liczy, że uda się osiągnąć ilość 100,000 nowych dawców jeszcze zanim urodzi.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz