Home Porady Oto lista 5 rzeczy, których żałuje każdy człowiek przed śmiercią. Wypowiedzi osób starszych trafiają w sedno.

Oto lista 5 rzeczy, których żałuje każdy człowiek przed śmiercią. Wypowiedzi osób starszych trafiają w sedno.

Czy zastanawiałeś się kiedyś czego można żałować będąc na łożu śmierci? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie odpowiedź.

Badania na seniorach przeprowadził profesor gerontologii Karl Pillemer, który zebrał rady seniorów w książce, pt. 30 Lessons for Living: Tried and True Advice from the Wisest Americans.

Jak żyć, aby niczego nie żałować?

#1. Miej odwagę być sobą

Seniorzy zdecydowanie stawiały to na pierwszym miejscu. Ważne, aby żyć tak, jak tego chcesz. Niezależnie czy wiąże się to z poniesieniem ryzyka.

#2. Nie ma nic ważniejszego od miłości

Nie pokonają jej nawet pieniądze. Ważne, aby otaczać się ludźmi, których kochamy i które kochają nas. Prawdziwe emocje nie są na sprzedaż. Doceń więc osoby, które poświęcają Ci swoje serce.

#3. Nie odkładaj planów na później

„Byłem przekonany, że będę miał jeszcze mnóstwo czasu na spełnianie marzeń. A tymczasem z niczym nie zdążyłem” – te słowa także padają bardzo często podczas ostatnich rozmów. Niezależnie od tego, jakie są Twoje plany, pamiętaj, że czas biegnie nieubłaganie.

#4. Nie żyj przyszłością ani przeszłością

Zawsze skupiaj się na teraźniejszości. Zmieniaj ją tu i teraz. Nie czekaj, aż życie ucieknie Ci przez palce.

#5. Nie chowaj urazy

„Chciałbym wybaczyć wszystkim, którym powinienem był wybaczyć dawno temu” – tak twierdzą ci, którzy przez lata chowali nienawiść. Duma jest znacznie gorsza od wybaczenia. Niestety ludzie rozumieją to, gdy jest już za późno.

Twoja reakcja?

Super
Super
15
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz