Home Niesamowite W szpitalu myśleli, że spodziewa się bliźniaków. Urodziła największego noworodka w kraju.

W szpitalu myśleli, że spodziewa się bliźniaków. Urodziła największego noworodka w kraju.

W Słupsku urodził się Pawełek. Niby nic, bo codziennie rodzi się mnóstwo dzieci. Pawełek jednak ważył ponad 5 kilogramów. Dokładnie 5270 g i mierzył 60 cm.

Pawełek Linszet urodził się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku 30 listopada. Pani Agnieszka na SOR trafiła w nocy. Wszyscy myśleli, że kobieta spodziewa się bliźniaków. W trakcie badań wyszło na jaw, że chłopczyk jest po prostu ogromny.

Maluch urodził się zdrowy i już w niedzielę wraz z mamą mógł opuścić szpital. Pani Magdalena Kukulska, starszy asystent na oddziale neonatologicznym mówi:

– „Chłopiec urodził się w stanie bardzo dobrym, otrzymał 10 punktów w skali Apgar, czyli maksymalną liczbę punktów jaka jest możliwa przy ocenie stanu zdrowia. Jest piękny i zdrowy. Gratulacje należą się mamie, gdyż urodzenie tak dużego dziecka siłami natury jest zadaniem ekstremalnie trudnym.

Chłopiec to absolutny rekordzista. Podczas swojej wieloletniej praktyki lekarskiej pierwszy raz spotykam się z tak dużym noworodkiem, który przyszedł na świat siłami natury.”

Gratulujemy rodzicom trzecie synka, a Pawełkowi życzymy dużo zdrowia!

Twoja reakcja?

Super
Super
77
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
18
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz