Home News Skandal! Poseł PiS wjechał w grupę dzieci. Dostanie tylko mandat, bo jest posłem.

Skandal! Poseł PiS wjechał w grupę dzieci. Dostanie tylko mandat, bo jest posłem.

Skandal! Poseł PiS wjechał w grupę dzieci. Dostanie tylko mandat, bo jest posłem.

Mimo iż PiS powtarza hasła o „sędziowskiej kaście”, jak pokazuje ta sprawa, bycie członkiem partii rządzącej mocno pomaga w życiu.

Piotr Babinetz, poseł PiS-u nie usłyszy zarzutów za wjazd samochodem w grupę dzieci. Prokuratura umorzyła toczące się śledztwo.

– „Dalsze czynności będą prowadzone w ramach postępowania wykroczeniowego” – poinformował Zbigniew Piskozub, prokurator rejonowy w Brzozowie.

Co to znaczy? Eksperci mówią, że sprawa trafi do policji, a ta będzie miała dwie możliwości: nałożyć mandat w wysokości 500 zł za spowodowanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego, albo uznać, że nie ma winnego, bo zdarzenie było jedynie nieszczęśliwym wypadkiem.

– „Policja może uznać, że doszło do nieszczęśliwego wypadku i nikt nie ponosi za to winy. Może też uznać, że poseł naruszył przepisy o ruchu drogowym oraz skierować do sądu wniosek o ukaranie za wykroczenie. W takiej sytuacji sąd może nałożyć na polityka grzywnę. Oczywiście posłowi przysługuje immunitet, może jednak się go sam zrzec albo sejm może ten immunitet uchylić” – mówi dziennikarzom SE.pl karnista Piotr Kruszyński.

Chodzi o wypadek z udziałem posła Babinetza oraz trzech chłopców idących poboczem. Samochód prowadzony przez polityka w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 30 km/h straciło przyczepność i zjechało na pobocze po drugiej stronie.

– „Kolega, który szedł pierwszy najmniej dostał, bo samochód lekko go drasnął. Drugi dostał w brzuch i bark. Ja szedłem ostatni i uderzył mnie zderzakiem w okolice kolana i łokcia” – relacjonował jeden z chłopców.

Obecnie Piotr Babinetz przechodzi leczenie. Jak twierdzą koledzy z partii, ma uszkodzone kręgi i jego rekonwalescencja potrwa jeszcze kilka tygodni.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
15
Zły
Zły
18

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz