Home zdrowie Zawał serca może być ściśle związany z leczeniem kanałowym zęba. Statystki mrożą krew w żyłach.
1.91K

Zawał serca może być ściśle związany z leczeniem kanałowym zęba. Statystki mrożą krew w żyłach.

Przyczyną około 90% zawałów i chorób serca jest leczenie kanałowe zębów, a dokładniej infekcje kanałów zębowych, które mogą w nich powstać. Tak przynajmniej twierdzi jeden z polskich kardiologów.

Leczenie kanałowe zębów wiąże się z usunięciem nerwów, które są źródłem bólu. Mimo tego, że leczenie takie jest skuteczne i pomaga ulżyć w cierpieniu, może też być szkodliwe dla naszego organizmu, powodując rozprzestrzenianie się patogenów i toksyn, a to w konsekwencji może skończyć się nawet śmiercią.

– „Chronicznie zainfekowanego zęba z patogenami aerobowymi wytwarzającymi znaczną ilość toksyn, a nieustanne przeżuwanie powodują, że te patogeny poprzez układ limfatyczny oraz krwionośny roznoszone są po całym organizmie” – podkreśla dr. T. Levy.

Przeprowadzono badania na podstawie 5000 usuniętych zębów i wyniki są prawdziwie szokujące. Wszystkie zęby, które leczono kanałowo miały bardzo wysoki poziom silnych i niebezpiecznych dla zdrowia trucizn, w przeciwieństwie do zębów, które usuwano normalnie – te nie zawierały żadnych.

W Finlandii przeprowadzono badania na ludziach, którzy przeszli zawał serca. Jak się okazało, wywołujące atak zakrzepy były ściśle powiązane z patogenami jamy ustnej. Jest to najlepszy dowód na to, że przenikają one do krwiobiegu i docierają do tętnic. Jak się okazało, prawie wszystkie patogeny (90 – 95%) pochodziły z kanałów zębowych, które były wcześniej leczone kanałowo.

– „Niemal wszyscy, z którymi nie jest dobrze, przechodzili leczenie kanałowe zębów” – potwierdza dr Levy.

Dr Levy ma nadzieję, że lekarze (głównie kardiolodzy) postawią się stomatologom, którzy w konsekwencji mieliby zaprzestać leczenia kanałowego zębów. Wyjątkiem w tym przypadku miałoby być wyjaśnienie i zgoda pacjenta na przeprowadzenie tego typu leczenia.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz