Home zdrowie Rzadki wirus ospy małpiej zaczął ponownie się pojawiać. Zobacz na co powinieneś uważać.

Rzadki wirus ospy małpiej zaczął ponownie się pojawiać. Zobacz na co powinieneś uważać.

Bycie zdrowym to coś, co często bierzemy za pewnik. Jednego dnia jesteś w formie i aktywny, aby następnego cierpieć na przeziębienie, grypę czy coś gorszego.

Ospa małpia to wirus, który spotykany jest głównie w Afryce. Jednak ostatnio udokumentowano dwa przypadki w Wielkiej Brytanii.

Public Health England poinformowało, że obydwie osoby cierpiące na ten rodzaj ospy, podróżowały ostatnio do Nigerii.

Choroba jest rzadka, a objawami są: gorączka, bóle mięśni i wysypka. Poważniejsze przypadki mogą być jednak bardzo niebezpieczne.

Nick Phin, zastępca dyrektora w National Infection Service, przyznaje, że nowe przypadki są rzadkie, ale podjęto odpowiednie środki zapobiegawcze.

– „To bardzo niezwykłe, aby zaobserwować dwa przypadki w tak krótkim okresie. Pracujemy ciężko, aby dotrzeć do ludzi, którzy mogli mieć kontakt z zarażonymi, aby przekazać im odpowiednie wytyczne.”

– „Możliwe, że ospa małpia rozprzestrzenia się w Nigerii i może infekować podróżnych.”

Pierwszy przypadek człowieka zarażonego ospą małpią został udokumentowany w 1970 roku. Poziom śmiertelności choroby wynosi 10%. Można się zarazić od zwierzęcia, człowieka, poprzez płyny ustrojowe, a nawet drogą kropelkową.

Jak zawsze, najważniejsze jest to, aby ludzie znali objawy i zwracali na nie uwagę.

W tym przypadku objawy obejmują gorączkę, bóle głowy, bóle mięśni, bóle pleców oraz obrzęk węzłów chłonnych. Wysypka, która pojawia się po zarażeniu zostawia strupy.

Oczywiście, te symptomy mogą wskazywać na wiele innych chorób. Jeśli więc zauważysz je u siebie, lepiej udać się do lekarza.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz