Home News Trzymała za niego kciuki prawie cała Polska. Niestety nie żyje.

Trzymała za niego kciuki prawie cała Polska. Niestety nie żyje.

Trzymała za niego kciuki prawie cała Polska. Niestety nie żyje.

Nie żyje Bartosz Niedzielski. Dziennikarz został ranny w trakcie zamachu w Strasburgu. O jego życie od kilku dni walczyli lekarze. Niestety nie udało się go uratować.

Bartosz Niedzielski w trakcie zamachu w Strasburgu zachował się bohatersko. Mężczyzna starał się powstrzymać napastnika. Zginęły trzy osoby, a dziennikarz znalazł się wśród dwunastu rannych. Niestety lekarzom nie udało się uratować mu życia.

Niedzielski był pracownikiem Parlamentu Europejskiego. Na co dzień mieszkał we Francji. Gdy doszło do zamachu chciał uratować ludzi dookoła siebie i bohatersko rzucił się na napastnika, próbując go powstrzymać. Wtedy też zamachowiec oddał w jego stronę strzał.

– „Odszedł Bartek, cudowny człowiek, który kochał ludzi, kochał życie… Żegnaj Braciszku” – napisała na Twitterze siostra Niedzielskiego.

11 grudnia doszło do zamachu w Strasburgu, w okolicach jarmarku bożonarodzeniowego. Na miejscu znajdował się Bartosz Niedzielski. Dziennikarz zobaczył zamachowca przed klubem i natychmiast ruszył w jego stronę. Kiedy próbował powstrzymać go, został postrzelony.

Cherif Chekatt – sprawca zamachu – zbiegł z miejsca zdarzenia i został odnaleziony dopiero dwa dni później. 13 grudnia został postrzelony przez funkcjonariuszy. W zamachu rannych zostało 12 osób, a 3 zginęły na miejscu.

Bartosz Niedzielski walczył o życie prawie tydzień. Rodzina prosiła o modlitwę i pokój na świecie. Ciotka dziennikarza mówiła, że lekarze robią wszystko, co w ich mocy, aby go uratować. Niedzielski był jednak w krytycznym stanie.

Dzięki bohaterstwu dziennikarza zamachowiec nie zdołał wejść do lokalu. To prawdopodobnie uratowało życie kilkudziesięciu osobom. Wszyscy składamy kondolencje rodzinie.

– „Bohaterowie nie umierają, na zawsze są z nami” – pojawia się pod wpisem siostry zmarłego mężczyzny.

– „Będziemy o Nim pamiętać do końca życia” – zapewnia internautka.

– „Bardzo dzielny człowiek, zachował się jak trzeba, może Pani być dumna” – czytamy dalej na Twitterze.

– „Bohater. Niech spoczywa w pokoju” – czytamy dalej.

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
37
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz