Home Poruszające Ksiądz na pogrzebie 18-latka głośno go potępiał. Nie pomogła nawet interwencja ojca zmarłego.

Ksiądz na pogrzebie 18-latka głośno go potępiał. Nie pomogła nawet interwencja ojca zmarłego.

Przyjaciele i rodzina zmarłego 18-latka są oburzeni po tym, jak ksiądz w trakcie pogrzebu nazwał chłopaka grzesznikiem, a wszystko przez to, że popełnił samobójstwo.

Pogrzeb odbył się 8 grudnia w kościele Matki Bożej z Góry Karmel w Temperancfe. Maison Hulolibarger odebrał sobie życie 4 grudnia. Pogrążeni w smutku rodzice chcieli ułożyć mowę pogrzebową. W ostatniej chwili jednak ksiądz Don LaCuesta zmienił ją. Ojciec zmarłego chłopaka w rozmowie z dziennikarzami nie krył oburzenia:

– „Potępił naszego syna nazywając go grzesznikiem. Zastanawiał się, czy wystarczająco odpokutował, żeby iść do nieba.”

To jednak nie wszystko. Wielokrotnie duchowny powtarzał również to, że chłopak odebrał sobie życie. Matka chłopca była zła, bo nie chciała, aby ludzie zapamiętali jej syna w ten sposób:

– „Chcieliśmy, żeby podkreślił jak Maison żył, a nie jak umarł.”

Mąż kobiety chciał przerwać kazanie, ale duchowny nie dawał za wygraną.

Sprawę zgłoszono archidiecezji, która wydała w tej sprawie oświadczenie. Wyrazili współczucie dla rodziny chłopaka. Przyznano im rację i uznano, że pogrzeb nie wyglądał tak, jak powinien. Księdza odsunięto od udzielania pogrzebów.

– „Naprawdę jedynym wyjściem jest usunięcie tego księdza. Obawiamy się, że jak Kościół katolicki zazwyczaj robi, odeślą go gdzieś indziej, a on zrobi to komuś innemu.”

Co sądzicie o zachowaniu księdza? Czekamy na komentarze.

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
20
Smutny
Smutny
169
Zły
Zły
583

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz