Home Porady Jeśli zobaczysz takie coś w hotelu lub publicznej toalecie, wyjdź stamtąd i dzwoń po policję.
1.33K

Jeśli zobaczysz takie coś w hotelu lub publicznej toalecie, wyjdź stamtąd i dzwoń po policję.

Zwyczajny wieszak w toalecie nie wzbudza naszych podejrzeń. Jeśli jednak zauważysz podobny do tego, bądź czujny.

Haczyki takie są małe i wyglądają bardzo niewinnie. Tak naprawdę są to jednak ukryte kamery, które mają nas szpiegować w najbardziej intymnych momentach.

Łatwo jest rozpoznać takie urządzenia, jeśli tylko wiemy, czego szukać. Wyglądają jak proste plastikowe haczyki na ubrania, które dostaniemy w pierwszym lepszym sklepie. Jeśli jednak przyjrzysz się bliżej, zobaczysz malutki otwór w górnej części. To jest obiektyw kamery, która nagrywa każdy Twój ruch.

Najbardziej przerażający jest jednak fakt, że takie urządzenie bez problemu można kupić w internecie za grosze. Producent nawet promuje swój produkt, twierdząc, że „Nikt nie będzie podejrzewał, że hak na ubrania to ukryta kamera”.

Haki obsługują kary microSD, na których można nagrać około 16 gigabajtów materiału w rozdzielczości HD (około 120 minut) . Kamera nagrywa, gdy tylko wykryje ruch.

Może jest to przydatne w biurze czy domu, gdy podejrzewamy, że ktoś może nas okradać. Wiele osób korzysta jednak z takich urządzeń, aby szpiegować niczego nieświadome kobiety i dzieci.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
17
Zły
Zły
49

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz