Home życie Ojciec Rydzyk skarży się, że nie ma pieniędzy. Musi „myśleć od pierwszego do pierwszego”.
2.13K

Ojciec Rydzyk skarży się, że nie ma pieniędzy. Musi „myśleć od pierwszego do pierwszego”.

Ojciec Rydzyk skarży się, że nie ma pieniędzy. Musi „myśleć od pierwszego do pierwszego”.

Jakiś czas temu w Toruniu odbyło się spotkanie pod nazwą X Dziękczynienie w Rodzinie, które zorganizowano dla zwolenników Radia Maryja.

Ojciec Rydzyk postanowił wykorzystać swoje 5 minut i odnieść się do złego stanu finansowego Radia Maryja. Jak sam powiedział „nikt na nie nie płaci”, a tym bardziej rząd.

– „Powiedzieć, że ksiądz ma dużo pieniędzy, to ludzie to chwytają. Na pewno nie raz słyszeliście „Ja nie dam na Radio Maryja”. A słyszeliście „nie dam temu złodziejowi”? Widzicie? Zapamiętajcie tych, którzy propagandę sieją kłamliwą, bo to jest bardzo poważna sprawa
Powiem wam, że jest tak, że myślimy od pierwszego do pierwszego i głowimy się, jak dać radę. Nikt nas nie wspiera. Każdy mówi „dobra zmiana”, a zapytajcie, ile oni dali reklam do telewizji, ile dali „Naszemu Dziennikowi” i nie myślcie, że ta niby prawa strona tego rządu kocha „Nasz Dziennik” czy kocha Radio Maryja…”

Na koniec duchowny odniósł się też do szkoły, która nie ma odpowiedniego finansowania.

– „Czy studenci, młodzież idąca na naszą uczelnię, to jest też wartościowa młodzież? To są też Polacy, czy nie? A czy to jest sprawiedliwe, że studenci, przychodzący do nas, żeby u nas się uczyć, muszą zapłacić nieduże czesne? Dlaczego na jakiś uniwersytet rząd daje miliard, dwa miliardy, a tutaj nic? Czy nie powinny te pieniądze iść za studentami?”

Jak myślicie, czy rząd zareaguje na te słowa?

Twoja reakcja?

Super
Super
21
Ha ha
Ha ha
364
Wow
Wow
34
Smutny
Smutny
20
Zły
Zły
239

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz