Home Niesamowite „Śnieg będziemy mieć do sierpnia”. Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów zasypane aż po dach.

„Śnieg będziemy mieć do sierpnia”. Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów zasypane aż po dach.

Ostatnio internet obiegło zdjęcie wykonane na Kasprowym Wierchu. Widać było na nim otwarte drzwi, a za nimi śnieg do połowy ich wysokości.

To jeden z dowodów na to, że w górach zima ma się dobrze i nie ma zamiaru odpuszczać.

Zdjęcie z wnętrza obserwatorium pokazuje, jak wygląda prawdziwa zima
Ale nie tylko Kasprowy Wierch został całkowicie zasypany przez śnieg. Podobnie jest w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Tam pokrywa śnieżna sięga dachu, co doskonale widać na zdjęciu, które zostało zamieszczone na fanpage’u schroniska:

W kolejnym poście pracownicy schroniska uspokajają i zapewniają, że nic im nie jest oraz, że to nie pierwsza taka sytuacja.

Ale zima w górach to nie tylko zdjęcia, które mogą wywołać zaskoczenie czy uśmiech, gdy się je ogląda. W Tatrach ogłoszony został czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apeluje, aby zrezygnować z wychodzenia w góry.

Wielu turystów utknęło w schroniskach, również w tym w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, a także w Dolinie Roztoki i nad Morskim Okiem. W piątek, 4 stycznia, ci turyści, którzy przebywali w Dolinie Pięciu Stawów, zostali ewakuowani przez TOPR śmigłowcem.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz