Home Poruszające Rodzice nie przewijali dziecka przez 2 tygodnie. Ich 4-miesięczny synek zmarł w męczarniach.

Rodzice nie przewijali dziecka przez 2 tygodnie. Ich 4-miesięczny synek zmarł w męczarniach.

Ojciec 4-miesięcznego chłopca, którego znaleziono martwego i pokrytego robakami w kołysce usłyszał wyrok dożywocia. Teraz przed sądem stanęła matka dziecka.

Sterling Daniel Koehn zmarł 30 sierpnia 2017 roku. Martwe niemowlę zostało odnaleziono w Alta Vista, w stanie Iowa. Chłopiec nie był myty ani przebierany prawdopodobnie przez dwa tygodnie. Rodzice nie podnosili go nawet z kołyski.

Cheyanne Renae Harris i Zachary Paul Koehn na wiele dni zostawili swojego synka samego w sypialni z zasłoniętymi oknami i zamkniętymi drzwiami. W tym czasie kał, który zbierał się w pieluszce malca przeszedł przez skórę, umożliwiając bakteriom E. Coli przedostanie się do krwi, a to poskutkowało poważną infekcją.

W pokoju na dodatek było gorąco i duszno. Muchy zaczęły składać jaja, z których wylęgały się larwy. Te pełzały po małym Sterlingu jeszcze, gdy żył.

Przyczyną zgonu 4-miesięcznego dziecka było niedożywienie, odwodnienie i infekcja. W momencie śmierci ważył zaledwie 3 kg, czyli niewiele ponad swoją masę urodzeniową.

Jak powiedział Coleman McAllister, zastępca prokuratora generalnego stanu Iowa:

– „Chłopiec zmarł z powodu pieluszkowego zapalenia skóry.”

Policja zatrzymała matkę i ojca zmarłego dziecka. Ustalono, że rodzice przez cały ten czas opiekowali się swoją 2-letnią córką… w tym samym mieszkaniu.

Mężczyzna stanął przed sądem w listopadzie 2018. Ustalenie wyroku zajęło przysięgłym 37 minut. Uznali go za winnego śmierci dziecka i skazano go na dożywocie.

– „Zachary Paul Koehn był świadomy tego, co się dzieje, ale zdecydował się nie robić nic” – powiedziała asystentka prokuratora, Denise Timmins.

29 stycznia ruszył proces Cheyanne Renae Harris. Kobieta również uznana została winną śmierci syna. 19 lutego zapadnie wyrok w tej sprawie. Obrońca kobiety starał się przekonywać, że jego klientka cierpi na depresję i zespół stresu pourazowego. W dodatku jest uzależniona od narkotyków.

Biegły stwierdził jednak, że nie widzi żadnych przesłanek, które miałyby uniemożliwić matce opiekę nad 4-miesięcznym niemowlęciem. Według niego Harris zdawała sobie sprawę z tego, że jej dziecko umiera z głodu, a mimo to nie zapobiegła jego śmierci.

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
16
Smutny
Smutny
477
Zły
Zły
692

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz