Home ludzie Magdalena Adamowicz wystartuje w nadchodzących wyborach? Wiele na to wskazuje.

Magdalena Adamowicz wystartuje w nadchodzących wyborach? Wiele na to wskazuje.

Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska, jakiś czas temu poleciała za ocean wraz z córkami, gdzie uczy się jedna z nich.

Przez to niemal pewne było to, że nie będzie startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Okazuje się jednak, że prawda może być całkiem inna.

Coraz częściej mówi się jednak o planach Magdaleny Adamowicz, która miałaby kontynuować dzieło swojego męża Pawła. Podobno tego oczekują od niej najbliżsi, którzy proponują nawet, aby kobieta wzięła udział w wyborach. Wtedy jeszcze nie czuła się na to na siłach.

– „Nie wiem, ale dziś nie czuję takiej siły. Polityka jest taka brutalna” – mówiła wówczas.

Koknrad Piasecki z programu „Kawa na Ławę” w niedzielnym wydaniu programu wyznał, że wdowa po prezydencie Gdańska ma znaleźć się na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. tartować natomiast miałaby z drugiego miejsca pomorskiej listy z Januszem Lewandowskim na czele – europosła pełniącego funkcję unijnego komisarza ds. budżetu i programowania finansowego.

Pod koniec stycznia Magdalena Adamowicz razem z córką i szwagrem odwiedziła europarlament, gdzie mówiła o konsekwencjach płynących z mowy nienawiści oraz apelowała o budowanie wolnej od agresji i nienawiści Europy.

Koalicja, którą zawiązali m.in. przewodniczący PO i byli ministrowie, ma tworzyć szeroki sojusz na wybory do europarlamentu. Już podczas konferencji, na której poinformowano o powstaniu Koalicji, odwołano się do dziedzictwa zmarłego prezydenta Gdańska. Jego słowa z dnia 1 września 2017 r. zacytował m.in. Grzegorz Schetyna.

– „Polska może być bezpieczna tylko w zjednoczonej Europie. Każda próba osłabienia naszych związków z Europą, wyprowadzania nas z UE jest nie tylko sprzeczna z polską racją stanu, lecz jest rozłożonym na raty politycznym samobójstwem.”

Co uważacie o obecności Magdaleny Adamowicz na listach Koalicji Europejskiej w wyborach?

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz