Home Poruszające Podczas zimnej nocy znaleziono go w rowie. Jego łapki i pyszczek były ciasno związane taśmą.

Podczas zimnej nocy znaleziono go w rowie. Jego łapki i pyszczek były ciasno związane taśmą.

Ten biedny zwierzak był związany i pozostawiony na pewną śmierć zimną nocą. Na szczęście pomoc dotarła w samą porę, a wszyscy mają nadzieję, że sprawiedliwość za to będzie wymierzona jak najprędzej.

W trakcie patrolu wzdłuż wiejskiej drogi zastępca szeryfa dokonał strasznego odkrycia. W zimną noc biedny jamnik został związany i wrzucony do rowu. Ktoś skazał go na pewną śmierć.

Piesek cały drżał i był bardzo głodny. Leżał w rowie, a jego łapki i pysk były ciasno obwiązane taśmą. Jamnik nie był w stanie sam uciec przed okrutnym losem.

– „Ktoś zrobił to celowo. Chciał, aby piesek zmarł w męczarniach. Na szczęście w porę go zauważyłem, a teraz nie był już sam” – opowiada zastępca szeryfa.

Chwilę po uratowaniu Jimmy (bo takie imię otrzymał psiak) trafił do szpitala dla zwierząt Iwan Animal Hospital. Potrzebował odpowiedniej opieki medycznej. Na szczęście mimo ciężkiej próby jamnik nie stracił woli życia. Poniżej zobaczysz filmik opublikowany przez biuro szeryfa. Ukazuje jamnika chwilę po uratowaniu. Już wtedy jego stan był nieco lepszy.

Mimo iż szanse na odnalezienie sprawcy z początku wydawały się być niewielkie, wkrótce nastąpił przełom.

– „Zdjęliśmy taśmę z ciała jamnika, a następnie zanieśliśmy ją do zbadania. Technicy pracowali nad nią wiele godzin, ale w końcu udało się odnaleźć na niej odciski palców” – mówi Grant Bissell, rzecznik Jefferson County Sheriff’s Office.

Odciski palców doprowadziły policjantów do mężczyzny. Sprawcą okazał się być Paul Garcia. Został aresztowany.

Na szczęście czworonóg radzi sobie dobrze.

– „Jego przyszłość kreuje się naprawdę bardzo dobrze. Mimo ciężkiej próby jest szczęśliwy. Często macha ogonem, jest aktywny i chętnie je. To biedactwo w końcu może odetchnąć. Gdy będzie na to gotowy, zaczniemy szukać mu kochającego domu” – powiedziała Laura Ivan, weterynarz opiekująca się jamnikiem.

– „Niestety bardzo często zdarza się, że ludzie w okrutny sposób wykorzystują zwierzęta. Sprawa Jimmy’ego jest tylko tylko jedną z wielu. Ten przypadek pokazuje jednak jak bardzo ważna jest czujność ze strony ratowników, a także śledczych. Gdybyśmy nie zbadali tej taśmy, w życiu nie odnaleźlibyśmy sprawcy tego czynu.

Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda mu się wymierzyć sprawiedliwość. On musi ponieść adekwatne konsekwencje do tego, co zrobił. Nie można tolerować żadnego okrucieństwa, a już w szczególności wobec zupełnie bezbronnych istot.”

Twoja reakcja?

Super
Super
26
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
83
Zły
Zły
94

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz