Home Porady 6 sposobów, by raz na zawsze pozbyć się oponki na brzuchu.

6 sposobów, by raz na zawsze pozbyć się oponki na brzuchu.

Chyba każdy marzy o pięknej sylwetce. Czy jest coś, co powoduje, że nie możesz jej osiągnąć? Pewnie, jak u większości osób, jest to za duży brzuch.

Zbędny tłuszcz na brzuchu to nie tylko Twój problem. Boryka się z nim wielu ludzi. To on często sprawia, że nasza sylwetka jest zaburzona. Dlaczego więc by go nie zrzucić? Niestety nie jest to takie proste, chociażby przez to, jakie błędy popełniamy na co dzień.

Złogi tłuszczu często powiązane są z problemami zdrowotnymi. Są nimi cukrzyca typu 2, wysokie ciśnienie i choroby sercowo-naczyniowe. Jak do tego nie dopuścić?

#1. Pij mniej alkoholu

To numer 1 w kwestii przechowywania tłuszczu w brzuchu. Spożycie dwóch kieliszków wina co wieczór daje 72,000 kalorii rocznie. Alkohol zawiera mnóstwo pustych kalorii, które nie dają żadnej wartości odżywczej.

#2. Stosuj dietę wysokobiałkową

Białko pomaga uwolnić hormon odpowiedzialny za wysyłanie do mózgu informacji o tym, że jesteś syta. Dzięki obecności białka w posiłku z łatwością unikniesz objadania się.

#3. Zmniejsz stres jak najbardziej

Zapominamy o tym, ale stres odpowiedzialny jest za uwalnianie kortyzolu, czyli hormonu stresu, a to wiąże się ze zwiększonym apetytem.

#4. Zrezygnuj ze słodkich pokarmów

Zakłócają one kontrolę nad apetytem, a przez to organizm odkłada tłuszcz. Pamiętaj, że cukier rafinowany znajduje się w wielu produktach. Wyeliminuj więc z diety przetworzone jedzenie,

#5. Alergia na jedzenie

Jeśli zauważysz na swoim ciele wysypkę lub Twoja skóra zaczyna swędzieć, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że masz alergię pokarmową. Zła dieta może podrażniać układ trawienny i powodować różne choroby.

#6. Zacznij porządnie się wysypiać

Z badań wynika, że kobiety, które spały mniej niż pięć godzin na dobę, miały większe szanse na przybieranie na wadze. Natomiast kobiety, które spały po 7 godzin na dobę miały ich zdecydowanie mniej.

Warto też skonsultować się z lekarzem, który powinien wysłać Cię na badania. Często wydajemy pieniądze na niepotrzebne rzeczy. Warto zainwestować w swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Twoja reakcja?

Super
Super
14
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz