Home News PILNE: Naukowcy są na granicy wyleczenia stwardnienia rozsianego u 2,3 miliona chorych.

PILNE: Naukowcy są na granicy wyleczenia stwardnienia rozsianego u 2,3 miliona chorych.

Ponad 2 miliony ludzi na całym świecie cierpi na stwardnienie rozsiane.

Choroba ta wpływa na komórki nerwowe w mózgu i rdzeniu kręgowym, a objawy mogą obejmować podwójne widzenie, ślepotę, problemy psychologiczne i problemy z mięśniami.

W niektórych przypadkach stwardnienie rozsiane może okazać się śmiertelne i długość życia jest znacząco skrócona. Istnieją co prawda lekarstwa, które pomagają złagodzić objawy, ale nie ma sposobu na całkowite wyleczenie.

Jednak naukowcy z Wielkiej Brytanii dokonali przełomu w kwestii wynalezienia leku.

Dr Su Metcalfe z LIFNano Therapeutics odkrył sposób na zatrzymanie ataku na komórki nerwowe.

Na świecie, na stwardnienie rozsiane cierpi 2,3 miliona ludzi. Lek na tę okropną chorobę byłby medycznym cudem.

– „Niektórzy cierpią na progresywne stwardnienie, więc od razu przechodzą do ciężkiej postaci choroby. Większość jednak cierpi na wersję powracającą lub remisyjną” – mówi Metcalfe.

– „Choroba może się zacząć w wieku 30 lat i nie ma na nią lekarstwa. Wszystko co możemy zrobić to tłumić odpowiedź immunologiczną, ale leki, które to robią, mają efekty uboczne i nie da się naprawić mózgu. Koszt takich leków jest bardzo wysoki i w samej Wielkiej Brytanii jest mnóstwo ludzi, którzy w ogóle nie są leczeni.”

– „Szukałam, co kontroluje immunologiczną odpowiedź i zatrzymuje ją” – tłumaczy.

– „Odkryłam mały przełącznik, kontrolowany przez LIF, który reguluje działanie komórek immunologicznych. LIF potrafi kontrolować komórki, aby nie dopuścić do ataku na własne ciało, ale potrafi też przepuścić atak, gdy trzeba. ”

– „LIF oprócz regulowania i bronienia nas przed atakami, odgrywa też ważną rolę w utrzymaniu zdrowia mózgu i rdzenia kręgowego. Jest to ważny element naprawy tkanek w ogóle, włączając komórki macierzyste, które występują w organizmie, tworząc w ten sposób naturalny lek regeneracyjny.”

– „Pomyślałam więc, że to fantastyczne. Możemy leczyć choroby autoimmunologiczne i mamy coś na stwardnienie rozsiane, które atakuje zarówno mózg jak i rdzeń kręgowy.”

Ta utalentowana lekarka, która pracuje również nad lekami na łuszczycę i cukrzycę, ma nadzieję, że jej zespół będzie w stanie znaleźć lek na stwardnienie rozsiane do 2020 roku.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz