Home Poruszające Zamordował ciężarną żonę kluczem do kół przed klatką schodową. „Bardzo ją kochałem”.

Zamordował ciężarną żonę kluczem do kół przed klatką schodową. „Bardzo ją kochałem”.

48-letni Piotr R. przez 21 lat był mężem 41-letniej Moniki R. Kobieta przez lata była ofiarą chorobliwej zazdrości swojego męża. Nie mogła normalnie funkcjonować.

Czara goryczy przelała się, kiedy kobieta dwa lata temu zatrudniła się na stacji benzynowej. Jej mąż nie dawał jej żyć i ciągle o coś podejrzewał. Kobieta miała tego dość i razem z dwoma synami wyprowadziła się od Piotra.

Z początku wszystko wydawało się wrócić na odpowiednie tory. Monika R. zaczęła w końcu żyć i nawet zaczęła spotykać się ze swoim kolegą z pracy. Jej mąż nie mógł znieść tego, że żona odeszła od niego. Feralnego dnia przyszedł do niej z myślą, że namówi ją, aby wróciła.

Monika zaczęła przed nim uciekać. Miała nadzieję, że zdąży dobiec do klatki. Niestety, nie udało się. Piotr R. dogonił ją i zmasakrował jej czaszkę kluczem do kół.

Szybko uciekł, ale następnego dnia policja odnalazła go w samochodzie, który miał zamiar spalić ze sobą w środku. Nie zginął, a trafił do więziennego szpitala. Po krótkiej rekonwalescencji staną przed sądem. Nie miał pojęcia, że gdy mordował swoją żonę, ona była w piątym miesiącu ciąży.

– „Niczego nie pamiętam, byłem bardzo wzburzony. Obiecała mi że wróci, a potem zaczęła uciekać. Bardzo ją kochałem…”

Proces Piotra R. zakończył się. Mężczyzna przyznał się do winy.

Sędzia Jarosław Kowalski powiedział:

– „Oskarżony przyznał się do winy, wziął na siebie ciężar odpowiedzialności za to co zrobił, opisał okoliczności, które go doprowadziły do zabójstwa. Dlatego sąd uznał, że 15 lat więzienia będzie adekwatną karą.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz