Home Porady Zobacz co się stanie, jeśli myjesz twarz octem jabłkowym.
3.06K

Zobacz co się stanie, jeśli myjesz twarz octem jabłkowym.

Zobacz co się stanie, jeśli myjesz twarz octem jabłkowym.

Ocet jabłkowy to jeden z najciekawszych naturalnych produktów, które powszechnie stosuje się do pielęgnacji skóry.

Zabiegi z octu jabłkowego stają się coraz popularniejsze, a to wynika z mocy i skuteczności tego środka. Innym powodem jest niska cena, co wyróżnia ocet jabłkowy na tle innych produktów o podobnym działaniu.

Zalety octu jabłkowego

  • Związki kwasowe tworzące się w procesie fermentacji posiadają przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i wzmacniające funkcje zapobiegają powstawaniu trądziku i zaskórników. Zapobiega to występowaniu różnych infekcji skóry i stanów zapalnych.
  • Oczyszcza pory skóry, która dzięki temu może „oddychać”, a w ten sposób zapobiega powstawaniu trądziku. Równoważy pH skóry, a jednocześnie zapobiega jej wysuszaniu lub przetłuszczaniu.
  • Z pomocą alfa-hydroksylowych kwasów usuwa martwe komórki skóry i działa jak środek złuszczający. Chociaż kwasy te można znaleźć wśród drogich produktów do pielęgnacji skóry, ocet jabłkowy zawiera ich o wiele więcej.
  • Dodatkowo ocet jabłkowy ma niesamowity wpływ na zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się i rozjaśnia przebarwienia. Aby leczyć plamy, namocz wacik w roztworze octu jabłkowego i zastosuj na skórę, pozostaw na 20-30 minut, a następnie spłucz.

Przed użyciem należy rozcieńczyć ocet jabłkowy z wodą, aby nie uszkodzić skóry.

Przepis

Składniki:

  • 1 łyżka octu jabłkowego
  • 3 łyżki wody

Najlepiej używać organicznego octu jabłkowego.

Sposób przygotowania:

Wymieszaj 3 łyżki wody i jedną łyżkę octu jabłkowego razem w małej misce. Następnie umyj twarz, namocz wacik i stosuj kilka razy na wilgotną skórę. Spłucz po 30 minutach.

Twoja reakcja?

Super
Super
86
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
20
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
13

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz