Home Poruszające Szczur utknął w kanalizacji i desperacko walczył o życie. Stracił już nadzieję na ratunek.

Szczur utknął w kanalizacji i desperacko walczył o życie. Stracił już nadzieję na ratunek.

Dla większości ludzi dobro jednego szczura kanalizacyjnego znaczy bardzo mało. Dla tego gryzonia jest to cały świat. Ostatnio zwierzak wpadł w niemałe kłopoty.

Szczur utknął w kanalizacji i nie był w stanie sam się wydostać. Stracił już nadzieję, gdy nagle na jego drodze stanęło kilku dobrych ludzi, którzy postanowili mu pomóc. Oni uważali, że życie tego małego gryzonia jest warte ocalenia.

W niedzielę ratownicy z niemieckiej organizacji Berufstierrettung Rhein Neckar dostali telefon od zaniepokojonej rodziny, która zauważyła uwięzionego w odpływie kanalizacyjnym szczura.

– „Zwierzak utknął i nie był w stanie sam wyjść przez ten otwór. Podjął daremną walkę uwolnienia się, jednak wszystko na nic. Biedak był bardzo zdesperowany.”

Szczur był ignorowany przez przechodniów. Większość ludzi uważała, że życie gryzonia nie jest nic warte. W końcu jednak ktoś postanowił mu pomóc.

Ochotnicy z grupy ratowniczej przyjrzeli się gryzoniowi szybko doszli do wniosku, że oprócz nieszczęsnego utknięcia, zwierzak był w dobrym stanie.

– „Przystąpiliśmy do akcji ratunkowej. Okazało się jednak, że nasza misja będzie trudniejsza, niż początkowo myśleliśmy. Gryzoń był naprawdę ciasno zagnieżdżony w tym otworze!” – mówią ratownicy.

– „Niestety nie byliśmy w stanie uratować szczura sami. Potrzebowaliśmy specjalistycznej pomocy, więc zadzwoniliśmy po strażaków. Na szczęście i oni potraktowali całą sytuację bardzo poważnie i niezwłocznie pojawili się we wskazanym miejscu.”

Zamiast próbować wyciągnąć szczura przez dziurę, strażacy postanowili wykorzystać inną taktykę. Zdecydowali się podnieść pokrywę od kanalizacji tak, aby wyciągnąć zwierzaka od dołu.

– „Robiliśmy wszystko, aby tylko go nie zranić. Chcieliśmy jak najszybciej go uwolnić.”

Dzięki współpracy ratowników i strażników, biedny gryzoń w końcu został uratowany.

Nim jednak poszedł w swoją stronę, postanowił przekazać swoim wybawcom krótką wiadomość:

– „Spojrzał nam głęboko w oczy, jakby chciał podziękować nam za ratunek. To było niezwykłe.”

Jednak nie tylko zwierzak okazał im swoją wdzięczność.

Po udanej akcji, ratownicy zostali powitani przez dwójkę dzieci z rodziny, która złożyła zawiadomienie o przykrej sytuacji szczura.

– „Te dzieci były nam bardzo wdzięczne za uratowanie szczura. Naprawdę przejęły się jego losem. Szkoda, że nie wszyscy ludzie mają w sobie tyle empatii.”

– „Niektórzy ludzie nas krytykowali, tłumacząc, że nie powinniśmy pomagać szkodnikom takim jak szczury. Dla nas jednak nie ma różnicy, jaki zwierzak potrzebuje pomocy. Każde życie ma ogromne znaczenie!” – dodali ratownicy.

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz