Home Porady Zawsze dodawaj połówkę cytryny do zmywarki. Powód jest bardziej genialny niż myślisz.

Zawsze dodawaj połówkę cytryny do zmywarki. Powód jest bardziej genialny niż myślisz.

Mimo iż może to brzmieć dziwnie, uwierzcie, że jest bardzo dobry powód, aby wyciśniętą połówkę cytryny wkładać do zmywarki, a nie wyrzucać do kosza.

Kiedy poznaliśmy ten sposób, stwierdziliśmy, że trzeba się nim z Wami podzielić. Każdy powinien znać ten rozwiązujący wiele problemów tani i prosty trik.

Co roku do śmietników trafia ogromna ilość dobrego jedzenia. Oczywiście nie dzieje się tak tylko w Polsce. W każdym kraju marnuje się mnóstwo żywności. Często widoczna jest zależność, że im bogatsze i bardziej rozwinięte społeczeństwo, tym więcej jedzenia się marnuje.

Zamiast wyrzucać resztki, lepiej sprawdzić jak można je wykorzystać. Może możesz podzielić się jedzeniem z potrzebującymi? Z lokalną jadłodajnią dla ubogich?

My w poszukiwaniach sposobów na zagospodarowanie odpadków trafiliśmy na genialny sposób wykorzystania połówki wyciśniętej cytryny.

Dotychczas zwykle ją wyrzucaliśmy. Od niedawna jednak wkładamy ją razem z naczyniami do zmywarki. Cytryna dodana do zmywania potrafi zdziałać cuda z naczyniami i sztućcami. Oprócz tego zadba o większą czystość samej zmywarki.

Cytryna tak jak ocet i soda to naturalna alternatywa dla chemicznych środków czystości.

Najlepiej włożyć taką połówkę cytryny do pojemnika na sztućce. Ale nic się nie stanie jeśli włożysz ja także na półkę z naczyniami.

Zmywarkę włącz jak zawsze na standardowy program. Zobaczyć jakie cuda zdziała cytryna z naczyniami.

Sok z cytryny działa niczym naturalny środek czyszczący. Ma niskie pH oraz właściwości antybakteryjne. Oprócz czystości zapewni naczyniom przyjemny, naturalny zapach.

Chyba warto spróbować. Marnujemy tyle rzeczy w kuchni. Od teraz wiemy przynajmniej jak wykorzystać cytrynę.

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz