Home Niesamowite Wąchanie bąków Twojego partnera przedłuży Ci życie.

Wąchanie bąków Twojego partnera przedłuży Ci życie.

Wąchanie bąków Twojego partnera przedłuży Ci życie.

Pewnie nie wiedziałeś, że wąchanie bąków może mieć pozytywny wpływ na Twój organizm, prawda?

Mówi się, że partnerzy w związku poznają się dopiero, gdy zaczynają puszczać bąki w swoim towarzystwie. Wiele osób sądzi, że jest to pewna bariera, po której przekroczeniu para zaczyna wiedzieć o sobie już wszystko.

Coś w tym może być, ale w dużej mierze zależy to pewnie od charakteru poszczególnych osób. Nie wszyscy mają ochotę raczyć swojego ukochanego przykrymi zapachami po miesiącu znajomości. Są nawet tacy, którzy nie decydują się na to w ogóle i unikają podobnych sytuacji.

Okazuje się jednak, że puszczanie bąków przy swoim partnerze może wyjść mu na dobre. Udowodnili to naukowcy z University of Exeter. Nie wierzysz? Czytaj dalej.

Jedną z głównych przyczyn nieprzyjemnego zapachu gazów jest siarkowodór. To on odpowiada za uczucie jakby w pobliżu rozkładało się jajko, które leży tam od kilku miesięcy. To właśnie ten zapach. Okazuje się, że to właśnie siarkowodór sprawia iż wąchanie bąków ma na nas pozytywny wpływ.

Wszyscy raczej wiecie, że gaz, o którym mowa jest raczej niebezpieczny. Dzieje się tak jednak wyłącznie w wypadku, gdy jego stężenie jest duże. W przypadku niewielkich dawek może mieć wręcz odwrotne działanie. W gazach jelitowych jego ilość jest właśnie niewielka.

Siarkowodór w niewielkich ilościach jest w stanie obniżyć ciśnienie krwi i sprawić, że mitochondria w komórkach będą starzeć się o wiele wolniej. Potrafi on też zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na choroby takie jak: rak, udar czy zawał. Siarkowodór wspomoże nas również w walce z Alzheimerem i demencją.

Jak widać, korzyści z wąchania bąków jest całkiem sporo. Nie pozostaje więc nic innego, jak nie zatykać nosa, gdy ktoś zanieczyści powietrze w pobliżu.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz