Home Poruszające Na paradzie w Dusseldorfie pojawiła się kontrowersyjna rzeźba. Przedstawia Polskę.

Na paradzie w Dusseldorfie pojawiła się kontrowersyjna rzeźba. Przedstawia Polskę.

W niemieckim Dusseldorfie zakończył się tradycyjny karnawał. W trakcie świętowania odbywają się liczne parady, w których udział biorą nie tylko miejscowi, ale i turyści.

Te kolorowe orszaki często stają się miejscem do robienia żartów z polityki. W tym roku również ich nie zabrakło. Nie obyło się bez akcentów wyśmiewających nasz kraj.

Na tegorocznej paradzie w Dusseldorfie pojawiła się karykatura Jarosława Kaczyńskiego. Miało to miejsce po raz kolejny. Tym razem jednak było jeszcze bardziej kontrowersyjnie niż wcześniej. Autorem rzeźby jest Jacques Tilly i sądzimy, że pozwolił sobie na zbyt wiele.

Artysta przedstawił Polskę jako kobietę o blond włosach w biało-czerwonym dresie, z naszywkami flagi UE oraz zakneblowanymi ustami. Ma ona symbolizować liberalną Polskę. To jednak nie wszystko. Kobieta jest przywiązana do krzyża, na którym siedzi uśmiechnięta, zadowolona postać Jarosława Kaczyńskiego z kawałkiem sznura w rękach.

Warto wspomnieć o tym, że za tak przygotowaną platformą podążała grupka ludzi w więziennych pasiakach, które zostały opatrzone napisami „Polska” na plecach. Osoby te niosły ze sobą transparenty z napisami „Polska – więzień Kościoła”.

Oto nagranie z parady:

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz