Home Niesamowite Mieszkańcy Mazowsza od tygodni obserwują jasne światła na niebie. Twierdzą, że to UFO.

Mieszkańcy Mazowsza od tygodni obserwują jasne światła na niebie. Twierdzą, że to UFO.

Jedni wierzą w istnienie istot pozaziemskich, inni nie. Jak jednak wytłumaczyć to, co mogli obserwować mieszkańcy północnego Mazowsza?

Od kilku tygodni ludzie tam mieszkający obserwują na niebie pomarańczowe światła. Dla potwierdzenia tych doniesień grupa amatorów badaczy wieczorami przemierza okolice Płońska, Ciechanowa i Nasielska, aby wykonać kolejne zdjęcia. Fotografie i nagrania trafiły do sieci. To, co na nich widać, daje do myślenia.

Zgłoszonych zostało już kilkadziesiąt niepokojących przypadków. „To nie wojskowe flary z samolotów”.

Odkąd mieszkańcom ukazał się tajemniczy widok, do badaczy UFO zgłosiło się już ponad 80 świadków. Każda kolejna relacja jest spisywana i nanoszona na mapę.

Świadkowie i badacze są przekonani, że pomarańczowe światła to nie wojskowe flary z lądujących niedaleko samolotów. Podkreślają, że zjawisku towarzyszy cisza, brak zapachu paliwa i nie widać żadnego dymu, który wydzielają płonące race. Świadkowie zwracają też uwagę na fakt, że światła nie opadają na ziemię i poruszają się w poziomie.

Badacze Niezidentyfikowanych Obiektów Latających chcą sprawdzić, co tak naprawdę stoi za niepokojącymi relacjami świadków. W tym celu do służb odpowiedzialnych za przestrzeń powietrzną kraju mają zostać wysłane specjalne zawiadomienia o nietypowych zjawiskach.

– „Zjawisko ma charakter masowy i powtarzalny. Musimy zapytać władz o to, co się dzieje” – mówi znany badacz UFO Janusz Zagórski.

To nie jedyne miejsce w Polsce, gdzie zaobserwowano takie zjawiska. Pod koniec lutego 2019 pan Marcin jechał samochodem na odcinku Zielona Góra – Krosno Odrzańskie – Guben. W pewnym momencie zauważył dziwny, latający obiekt, którego nie był w stanie opisać. O całym zdarzeniu poinformował gazetę lubuską.

– „W zasadzie to ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo ja nie wiem, co widziałem. To coś pojawiło się na niebie. Z początku myślałem, że jest to dron, ale nigdy takiego nie widziałem, ani nie słyszałem o tym, że mogą być te obiekty w takich kształtach. Miał nietypową konstrukcję. Wyglądał jak talerz, czyli dokładnie tak, jak to ma miejsce w filmach science-fiction. Jest mi ciężko opisać to, co widziałem. Przez gardło mi ciężko przechodzi słowo UFO czy statek kosmiczny, chociaż tak to wygląda” – relacjonował mężczyzna.

Potwierdzeniem słów mężczyzny miało być zdjęcie, które przesłał gazecie. Gdy jednak przyjrzymy mu się dokładnie, nasuwa się pytanie czym jest widoczny na nim obiekt i czy aby na pewno nie jest to fotomontaż.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz