Home Porady Przygotuj dwuskładnikowy naturalny odstraszacz kleszczy i obroń się przed epidemią.
3.44K

Przygotuj dwuskładnikowy naturalny odstraszacz kleszczy i obroń się przed epidemią.

O kleszczach pisaliśmy już wiele razy i każdy pewnie wie, jak groźne mogą być ich ukąszenia. Istnieje na nie jednak w pełni naturalny i nie zagrażający zdrowiu sposób.

W sklepach jest wiele preparatów przeciwko kleszczom, ale większość z nich bazuje na niezdrowych dla skóry i układu oddechowego składnikach. Mogą one powodować problemy z oddychaniem, zawroty głowy, a nawet choroby układu nerwowego. Dotyczy to szczególnie dzieci i kobiet w ciąży. Odpowiedzialny za to jest związek chemiczny DEET, czyli substancja stosowana właśnie w środkach przeciwko owadom. Warto więc skłonić się ku naturalnym rozwiązaniom.

Kleszcze nie lubią intensywnych zapachów olejków eterycznych. Jednak przed użyciem należy je rozcieńczyć. Nasze remedium może być stosowane bezpośrednio na skórę i bazuje na olejku z drzewa herbacianego. To najskuteczniejszy odstraszacz kleszczy, jaki możecie samodzielnie stworzyć. W dodatku jest 100% bezpieczny dla zdrowia!

Zmieszaj olejek z drzewa herbacianego i wodę w proporcjach 1 część olejku, 2 części wody. Polecamy na początek 50 ml olejku herbacianego na 100 ml wody. Dokładnie wymieszaj składniki w butelce z rozpylaczem. Stosuj przed wyjściem na zewnątrz zarówno na ubrania, buty, skarpetki, jak i odkrytą skórę.

Ten środek z pewnością przyda się w sezonie wiosenno-letnim.

Twoja reakcja?

Super
Super
58
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
18

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz