Home Poruszające 11-latka zaszła w ciążę. Od lekarza usłyszała: „Jeśli nie urodzisz tego dziecka to umrzesz”.

11-latka zaszła w ciążę. Od lekarza usłyszała: „Jeśli nie urodzisz tego dziecka to umrzesz”.

Lucii miała zaledwie 11 lat, gdy została zgwałcona przez 65-letniego partnera swojej babci. Wskutek tego aktu doszło do ciąży.

Mimo iż ona sama, jak i najbliżsi domagali się aborcji, argentyńskie władze odmówiły, argumentując tę decyzję w… nietypowy sposób.

Lekarze twierdzili, że jeśli dziewczynka nie urodzi, może umrzeć. I jak się okazało ich teza miała niewiele wspólnego z prawdą. Do sytuacji odniosła się obrończyni praw kobiet Celia Debono, która wyjawiła, że lekarze zdecydowali w ten sposób, nie z powodów zdrowotnych, a religijnych.

– „Oszukano ją. Słyszała, że walczą z jej anemią, tymczasem robiono wszystko, by doniosła płód. I to mimo wyraźnego zakazu ze strony matki… W dniu porodu nie podawano jej jedzenia, jedynie lek na wzrost i rozwój płodu, a jej matce powiedziano, że to witaminy” – wyjawiła Celia Debono.

Nastolatka urodziła w lutym. Niestety jej dziecko nie żyło długo. Noworodek zmarł już 8 marca. 11-latka, dla której poród był wielkim obciążeniem, została zwolniona ze szpitala dopiero miesiąc po narodzinach dziecka.

Historia 11-latki wywołała masowe protesty w Argentynie. Kobiety z całego kraju otwarcie mówiły o tym, że w ten sposób nie tylko odbierane są im prawa, ale również jest naruszana godność drugiego człowieka, w tym przypadku dziecka, które zostało bardzo skrzywdzone.

Wiele z nich zaczęło także publikować w mediach społecznościowych swoje zdjęcia, kiedy miały zaledwie 11 lat. Dołączały do nich również hashtag #NiñasNoMadres, co oznacza „dziewczyny, nie matki”.

A Wy co o tym sądzicie? Dziewczynka powinna mieć prawo do aborcji?

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
10
Smutny
Smutny
237
Zły
Zły
334

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz