Home Wideo Ksiądz bierze łyk z kielicha i na jego twarzy maluje się zmieszanie. Po chwili przerywa mszę.
1.77K

Ksiądz bierze łyk z kielicha i na jego twarzy maluje się zmieszanie. Po chwili przerywa mszę.

Do nietypowego zdarzenia doszło w katedrze La Valletcie. Arcybiskup, który odprawiał mszę, przerwał ją w pewnym momencie.

Ksiądz zorientował się, że coś jest nie tak z winem. Okazało się, że w kielichu zamiast symbolicznego trunku był… inny alkohol.

Nagranie z mszy udostępniły w środę włoskie media. W katedrze św. Jana eucharystię odprawiał arcybiskup Malty Charles Scicluna. Celebracja odbywała się w ramach otwarcia procesu kanonizacyjnego maltańskiego kandydata do wyniesienia na ołtarze. Ostatecznie msza została przerwana.

Na nagraniu widać, że arcybiskup zgodnie z obrzędem podnosi kielich i moczy w nim usta. Widzimy, jak na jego twarzy maluje się zdziwienie. Później mówi coś do drugiego księdza i podaje mu kielich. Drugi duchownym potwierdza, że zawartość naczynia z pewnością nie jest przepisowym winem i msza zostaje przerwana.

Skołowany całym zdarzeniem abp Scicluna zlecił podwładnym, by sprawdzili co się stało. Okazało się, że przed eucharystią pomylono butelki i zamiast wina w kielichu znalazło się whisky. Do pomyłki przyznał się zakrystian.

Twoja reakcja?

Super
Super
18
Ha ha
Ha ha
103
Wow
Wow
11
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
23

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz