Home Poruszające Przerażająca historia orangutanki. Zmuszano ją do prostytucji w indonezyjskim domu publicznym.

Przerażająca historia orangutanki. Zmuszano ją do prostytucji w indonezyjskim domu publicznym.

To naprawdę przerażająca historia. Zagrożona wyginięciem orangutanka borneańska imieniem Pony była zmuszana do stosunków w jednym z indonezyjskich domów publicznych.

Miejscowi plantatorzy płacili około 10 zł za seks ze zwierzęciem. Pony była traktowana okrutnie. Właściciele regularnie ją golili, a nawet zmuszali do noszenia makijażu i używania perfum. Uczono ją tez wykonywania różnych aktów seksualnych.

Zwierzak został porwany razem z matką jeszcze w wieku dziecięcym. Jej właściciele traktowali ją bardzo surowo. Zmuszali do noszenia makijażu, golenia, perfumowania, a także uczyli różnych aktów seksualnych na życzenie klientów.

– „Mężczyźni chętnie decydowali się na seks z Pony, bo stosunek z orangutanem był dla nich czymś zupełnie nowym. Traktowano ją jak niewolnicę. To jest po prostu straszne” – przyznała Michelle Desilets, dyrektor organizacji Borneo Orangutan Survival Foundation.

Zwierzak został odnaleziony przez zespół ratunkowy

– „Gdy ją odnaleźliśmy, leżała na materacu i była przykuta łańcuchem do ściany. Regularnie zmuszano ją do prostytucji z klientami. Nigdy nie sądziłam, że ludzie mogą posunąć się aż tak daleko. Pony była naprawdę przerażona” – mówi Lone Droscher-Nielson, członkini zespołu, który uratował orangutankę.

Początkowo jej właściciele nie chcieli oddać ratownikom zwierzaka i nawet grozili im maczetami. W końcu zwierzak został im odebrany w asyście 35 uzbrojonych policjantów. Orangutanka została przewieziona z domu publicznego do sanktuarium dla orangutanów prowadzonego przez Borneo Orangutan Survival Foundation.

– „Ona żyła długo w niewoli, a do tego była traktowana w przerażający sposób. Przez cały ten czas zapomniała już zachowań typowych dla dzikiego orangutana. Pony przechodzi długi proces rehabilitacji, aby zapomnieć o swojej męce i odzyskać swoją dziką naturę. Ona zaczęła już odzyskiwać swoje zdrowie. Mieszka wraz z siedmioma innymi orangutanami.”

Co z jej powrotem na wolność? Niestety opiekunowie uważają, że jest to bardzo mało prawdopodobne, aby Pony kiedykolwiek mogła żyć na wolności. Zbyt wiele czasu spędziła w niewoli i ciężko byłoby jej teraz przetrwać w naturalnym środowisku. Na szczęście w sanktuarium żyje w warunkach zbliżonych do tych naturalnych.

Orangutany są na liście gatunków silnie zagrożonych wyginięciem. Wszystko przez fakt nadmiernej produkcji oleju palmowego. Zwierzaki te wciąż tracą swoje domy i siedliska. Indonezyjskie lasy regularnie są palone tylko po to, aby zrobić miejsce dla kolejnych plantacji. Olej palmowy wykorzystuje się do tworzenia najróżniejszych produktów, które później trafiają na półki supermarketów.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
21
Zły
Zły
21

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz