Home zwierzaki Utrata psa może być bardziej bolesna niż śmierć bliskiej osoby. Właściciele wyjaśniają dlaczego.

Utrata psa może być bardziej bolesna niż śmierć bliskiej osoby. Właściciele wyjaśniają dlaczego.

Każdy kto kiedykolwiek stracił swojego ukochanego psa, wie jak ogromny jest to ból.

Psy potrafią pomóc nam przetrwać wiele wzlotów i upadków w naszym życiu. Dają nam też powód, aby budzić się rano. Psy mogą poprawić ogólne samopoczucie właściciela, a zwłaszcza jego zdrowie psychiczne. Z czym jednak zostajemy, gdy ukochanego pupila już nie ma?

Więź, która wytwarza się pomiędzy psem i człowiekiem jest szczera, a jednym z jej aspektów jest tzw. „efekt bezpiecznej bazy”. To coś, co dzieci mają ze swoimi rodzicami. Rodzice są bezpieczną przestrzenią, przynoszą komfort, miłość i pewność siebie. Badania pokazały, że psy mają tendencje do zachowywania się podobnie jak dzieci, a nie ma większego bólu niż utrata dziecka.

Utrata psa może poważnie zakłócić Twoje życie. Może wydawać Ci się nagle puste, zwłaszcza jeśli inni ludzie wokół Ciebie powtarzają, że „nadszedł czas, aby pójść dalej” i „to tylko pies”…

Inną rzeczą, która może utrudnić dojście do siebie to fakt, że nie ma wielu osób lub miejsc, które pomogą sobie poradzić z utratą.

Na przykład, gdy dana osoba umiera, często przychodzi się do terapeuty lub dołącza do grupy wsparcia i można porozmawiać z członkami rodziny i przyjaciółmi, a oni najprawdopodobniej zrozumieją.

Nic się wtedy nie dzieje, gdy anulujesz niektóre plany lub weźmiesz kilka dni wolnego, by opłakiwać. Ale jeśli to pies umiera, ludzie oczekują, że wszystko będzie dobrze w mgnieniu oka.

Co sądzicie na ten temat? Przechodziliście kiedyś przez utratę psa?

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz