Home jedzenie Naukowcy potwierdzają: codzienne jedzenie czekolady jest dobre dla Twojego mózgu.

Naukowcy potwierdzają: codzienne jedzenie czekolady jest dobre dla Twojego mózgu.

Krówki, babeczki, czekoladki, batoniki. Na samą myśl leci ślinka. Wszyscy je uwielbiamy.

Dzisiaj mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich miłośników czekolady. Nie tylko jest ona przepyszna, ale jak się okazuje, również dobra dla mózgu.

Czekolada jest dostępna w najróżniejszych formach i kombinacjach smakowych. Jedno jest pewne – każdy znajdzie coś dla siebie.

W nowym badaniu przeprowadzonym na University of L’Aquila we Włoszech, badacze odkryli, że regularne jedzenie czekolady chroni mózg przed zaburzeniami poznawczymi.

Czekolada pełna jest antyoksydantów i żelaza. Jest niezbędnym elementem wielu deserów i uwielbiana przez łasuchów na całym świecie. Według badania, flawanole zawarte w kakao również mają długofalowe pozytywne skutki dla mózgu.

Flawanole poprawiają poziom koncentracji, wspomagają przyswajanie informacji przez mózgu, a także polepszają pamięć.

– „Regularne przyjmowanie kakaa oraz czekolady powinno przynieść pozytywne efekty dla funkcji poznawczych” – twierdzi Valentina Socci, autorka badania.

– „Są też efekty uboczne związane z jedzeniem kakaa i czekolady. Ogólnie są połączone z wartością kaloryczną czekolady, związkami chemicznymi zawartymi w kakao, jak kofeina i teobromina, a także dodatkami z jakimi łączymy czekoladę, czyli np. cukier i mleko” – dodaje.

Oczywiście nie znaczy to, że mamy zaprzestać spożywać owoców czy warzyw. Jednak dr Jacylin London wspomina o tym, jak ważne jest umieszczenie czekolady w swojej codziennej diecie:

– „Około 30 gramów czekolady dziennie przynosi najróżniejsze benefity. Żaden z posiłków nie zdziała cudów, jednak polecam codziennie zjadać nieco czekolady.”

Tak więc nie obawiaj się jeść czekolady codziennie. Jeśli zbliża się jakiś ważny egzamin czy praca, która wymaga skupienia, trochę ciemnej czekolady nie zaszkodzi.

Źródło: sciencedaily.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz