Home ludzie Cejrowski nie przebiera w słowach na temat strajku nauczycieli. Padły nawet wyzwiska.

Cejrowski nie przebiera w słowach na temat strajku nauczycieli. Padły nawet wyzwiska.

Strajk nauczycieli jest bez wątpienia najgorętszym tematem ostatnich dni. Zdanie na ten temat chce wyrazić każdy, niezależnie od tego czy popiera takie działania czy nie.

Wśród ludzi, którzy nie popierają strajku jest Wojciech Cejrowski, który znany jest ze swoich kontrowersyjnych poglądów i wypowiedzi.

Cejrowski wystąpił w 10. odcinku „Studia Dziki Zachód”, gdzie rozmawiał z Krzysztofem Skowrońskim o edukacji. Strajku, ZNP i zapowiedziach „kryzysu”.

W trakcie 20-minutowej rozmowy podróżnik szybko zajął stanowisko w sprawie strajku i nie przebierał w słowach. Według niego nie ma półśrodków w kwestii edukacji w Polsce.

Wypowiedź Cejrowskiego wzbudziła takie kontrowersje, że zaledwie 3 dni po opublikowaniu wywiadu, obiegła Internet, zbierając żniwo w postaci mocnych komentarzy w stronę podróżnika. Co powiedział Cejrowski?

„Wystarczyłoby zmienić przepisy, co może zrobić minister, dotyczące uprawnień nauczycielskich i wtedy część nauczycieli wylatuje z bomby, bo nie spełnia warunków. I powinni być to tacy, którzy są w ZNP. (…) Trzeba 300 tys. ludzi usunąć, zostawić 10 procent.

Związek Nauczycielstwa Polskiego to jest komunistyczna organizacja z dawnych czasów, dlatego powstała alternatywnie Solidarność nauczycielska. ZNP to była kuźnia komunistycznych trepów. Oni nie mieli uprawnień nauczycielskich więc forsowali przepisy, że nie trzeba iść na studia, wystarczy mieć dorobek. Przeróżne rzeczy robili takie, żeby się utrzymać przy tablicy i kredzie.

Teraz wystarczyłoby zmienić przepisy tak, żeby akurat elektorat ZNP zaczął wylatywać z pracy. Powiedzieć: chłopcy, już nie pracujecie. Patrzcie, co wasz związek ZNP zrobił, że akurat wylatują ci, bo bez uprawnień. A Solidarność ma lepsze standardy u siebie i nie wylatują z pracy.

Są ludzie, którzy nie chcą sobie do głowy nic pakować, natomiast mają złote palce do naprawiania silników samochodowych. Powinni skończyć zawodówkę, odpuścić im historię, matematykę i inne głupstwa, trochę zrobić komputera i tyle. On nie potrzebuje wykładu historii, w podstawówce miał, wystarczy, w szkole średniej ma się zawodu nauczyć.”

Niżej możecie wysłuchać całego wywiadu Wojciecha Cejrowskiego. Zgadzacie się z nim?

Twoja reakcja?

Super
Super
261
Ha ha
Ha ha
28
Wow
Wow
37
Smutny
Smutny
118
Zły
Zły
239

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz