Home Poruszające Zrzucił bezbronnego 48-latka z mostu. Nagranie przeraziło nawet funkcjonariuszy.

Zrzucił bezbronnego 48-latka z mostu. Nagranie przeraziło nawet funkcjonariuszy.

Ta tragiczna sytuacja miała miejsce w sobotę, 6 kwietnia, w Dnieprze na Ukrainie. 23-latek i jego starszy o 3 lata kolega brutalnie zaatakowali 48-letniego mężczyznę.

Na tym jednak nie poprzestali. Na wpół przytomnego mężczyznę zaciągnęli na most i bez skrupułów zrzucili go z kilkudziesięciu metrów. Wszystko nagrali telefonem, a film zamieścili w sieci.

Policjanci nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyli nagranie. Widać na nim, jak zakrwawiony, błagający o litość mężczyzna, kurczowo trzyma się barierki na moście nad rzeką Dniepr. Wszystkiemu przygląda się dwójka napastników, którzy nie zamierzali mu pomóc. Chwilę później 48-latek traci siły, puszcza się i wpada do rzeki, z której nie wypływa już o własnych siłach. Odniesione obrażenia były na tyle poważne, że mężczyzna zmarł.

Śledczy jeszcze tego samego dnia namierzyli napastników, którzy w tak bestialski sposób potraktowali drugiego człowieka. 23-latek i 26-latek podczas przesłuchania przyznali, że byli przekonani, że mężczyzna o własnych siłach dopłynie do brzegu, a ich zachowanie było tylko głupim żartem. Śmierć mężczyzny była natomiast „wypadkiem przy pracy”.

– „Dnieprzańska policja zlokalizowała i zatrzymała dwóch drani. Jeden urodził się w 1993 r., a drugi w 1996 r. Nie podajemy personaliów młodych mężczyzn, którzy zepchnęli nieznajomego do rzeki, żeby nagrać film na telefon. Ten człowiek nie żyje” – napisał 6 kwietnia na Facebooku Wiaczesław Abroskin, zastępca komendanta głównego ukraińskiej policji.

Bójka pod restauracją Poplawok nie umknęła uwadze przechodniów, którzy zeznali, że to, co się tam zdarzyło, przypominało rzeź. Napastnicy zachowywali się, jakby byli w amoku, nie zważając w ogóle na stan w jakim była ich ofiara.

Sprawcy zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzut zabójstwa z premedytacją.

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
60
Zły
Zły
114

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz