Home Poruszające Rodzice żegnają się ze swoją umierającą córką. Wtedy ona mówi im 5 słów, które zdumiałyby każdego.

Rodzice żegnają się ze swoją umierającą córką. Wtedy ona mówi im 5 słów, które zdumiałyby każdego.

Abby Furco nie ma pojęcia czym jest normalne dzieciństwo. Już od 4 roku życia cierpi na białaczkę.

Lekarze dawali dziewczynce zaledwie 20% szans na przeżycie, a mimo to Abby dzielnie walczy ze straszliwą chorobą od 6 lat. 10-latka przeszła w tym czasie niezliczoną ilość radio i chemioterapii. Przeszczep szpiku kostnego nie powiódł się, a mimo to Abby nadal żyje.

Dziewczynka miała lepsze i gorsze okresy. W 2013 zdawało się, że wygrała z chorobą i mogła nawet pójść do szkoły, zapisać się na zajęcia piłki nożnej, wstąpić w szeregi skautów… być taka jak każde inne dziecko. Ten okres trwał jednak krótko.

Białaczka zaatakowała ponownie, tym razem wyjątkowo agresywnie. Ból praktycznie unieruchomił dziewczynkę. Przeszczep szpiku nie powiódł się, a mała pacjentka cierpiała coraz bardziej. Jej nerki z dnia na dzień odmawiały posłuszeństwa.

Lekarze przygotowywali rodzinę Abby na najgorsze. Rodzice zaczęli organizować pogrzeb, dziadkowie i siostra towarzyszyli jej cały czas. Nikt nie spodziewał się, że Abby ma pewien plan, który z wielkim wysiłkiem realizuje aż do dziś…

Lekarze wyrazili zgodę na powrót pacjentki do domu. Dali jej jednak maksymalnie 48 godzin życia, a rodzina chciała, aby dziewczynka odchodziła otoczona bliskimi w swoim własnym pokoju. To wtedy Abby z wielkim trudem otworzyła oczy i powiedziała coś, czego jej rodzina nigdy nie zapomni.

– „Jeszcze mam dużo do przeżycia.”

Lekarze nie mogli uwierzyć w to, co się działo! Ich umierająca pacjentka małymi kroczkami zaczęła wracać do zdrowia. Jak mówi jej lekarz prowadzący, dr Jacob Wessler:

– „Ma swoje lepsze i gorsze dni, ale jeśli ten progres utrzyma się, Abby będzie dowodem na to, że nasze rokowania niewiele znaczą.”

Zdaje się, że białaczka przegrywa z uporem i wolą życia tej dzielnej 10-latki. Liczymy na to, że szybko wróci do szkoły i będzie mogła cieszyć się dzieciństwem.

Źródło: youtube.com

Twoja reakcja?

Super
Super
225
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
19
Smutny
Smutny
38
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz