Home Niesamowite Naukowcy potwierdzają: kobiety, które jeżdżą na wakacje ze swoimi przyjaciółmi są zdrowsze i szczęśliwsze.

Naukowcy potwierdzają: kobiety, które jeżdżą na wakacje ze swoimi przyjaciółmi są zdrowsze i szczęśliwsze.

Niezależnie od tego, jak usatysfakcjonowana jesteś swoim życiem, wszyscy zgodzimy się, że codzienność potrafi być powtarzalna i nudna.

Czasami trzeba zrobić sobie przerwę, aby pozbyć się nagromadzonego stresu i naładować baterie. Nowe badania pokazują, że weekendowy wypad ze znajomymi to ważny aspekt szczęśliwego i długie życia.

Posiadanie życia towarzyskiego poza pracą i domem jest ważne. Pozytywnie wpływa ono na jakość snu, prowadzenie diety i nie palenie papierosów.

Badania przeprowadzone na różnych uniwersytetach wykazały, że ludzie, którzy mają kilka bliskich znajomości, określają siebie jako szczęśliwszych, zdrowszych i żyjących dłużej.

Brak bliskości z ludźmi zwiększa poziom stresu, co może prowadzić do wielu chorób.

Według pewnego badania, poziom oksytocyny w ciele również zwiększa się, gdy spotykamy się ze znajomymi. Oksytocyna to substancja, która zmniejsza uczucie niepokoju, stresu czy zmęczenia.

Im więcej oksytocyny w naszym organizmie, tym jesteśmy bardziej szczodrzy, przyjaźni i szczęśliwi, a to sprawia, że interakcje z innymi ludźmi pozytywnie wpływają na nasze ciało i duszę.

Jeśli jedziesz na wakacje z rodziną, masz sporo obowiązków i mimo iż jest to czas wolny, badacze proponują wyjazdy ze znajomymi.

Kobiety, który podróżują ze znajomymi są bardziej zrelaksowane, mają więcej energii i lepsze związki.

Badania wykazały, że podobnie jest u mężczyzn, jednak w przypadku kobiet różnica była o wiele większa.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz