Home Niesamowite Po 7 latach lwica spotyka mężczyznę, który ją uratował. Zwierzak natychmiast się na niego rzuca.

Po 7 latach lwica spotyka mężczyznę, który ją uratował. Zwierzak natychmiast się na niego rzuca.

Wyobraź sobie, że stajesz twarzą w twarz z dzikim lwem, a zwierzak patrzy ci prosto w oczy. Większość z nas byłaby przerażona taką sytuacją i pewnie uciekłaby gdzie pieprz rośnie.

Lew to w końcu dzikie zwierze, a w starci z nim człowiek miałby raczej marne szanse. Każdy byłby przestraszony, ale nie Kevin Richardson. Mężczyzna określany jest mianem „zaklinacza lwów”, bo ma wyjątkowe relacje z tymi dużymi kotami.

Oto Kevin Richardson i lwica o imieniu Meg. W bliskim spotkaniu z mężczyzną, zwierzak wcale go nie atakuje, a… czule wskakuje w jego ramiona. Kevin również jest całkowicie zrelaksowany. Pewnie zastanawiasz się czym spowodowane jest takie zachowanie.

Richardson znany jest jako „zaklinacz kotów”. Mężczyzna wytworzył niezwykłą więź z lwicą Meg i jej siostrą Amy. Obydwa zwierzaki zostały porzucone przez matkę, gdy były jeszcze małe. Kevin uratował je i zabrał do sanktuarium dla zwierząt w południowej Afryce.

Na filmiku poniżej zobaczysz czułe przywitanie Kevina z Amy. Wszystko zaczyna się w 3 minucie.

Czy to nie wspaniałe?

– „Gdybym ich wtedy nie znalazł i nie zawiózł do sanktuarium, albo by zginęły albo skończyłyby na czarnym rynku” – przyznał mężczyzna.

Kevin założył sanktuarium, aby pomagać dzikim zwierzakom

Jego głównym celem było zmniejszenie liczby drapieżników przetrzymywanych w niewoli, a także walka z przemysłem łowieckim oraz czarnym rynkiem.

– „Dzikie zwierzaki są piękne i majestatyczne. Niestety wiele z nich jest przetrzymywane w niewoli, a nie to jest ich prawdziwym przeznaczeniem. Przykro patrzy się na dzikie lwy żyjące w ciasnych klatkach. Właśnie dlatego założyłem sanktuarium. Chcę pomagać tym zwierzętom oraz sprawiać, aby były szczęśliwe. To mój największy cel” – przyznał Kevin Richardson.

– „Dzikie koty są dla mnie bratnimi duszami. Można spotkać wielu ludzi w swoim życiu, ale prawdopodobnie wśród nich będą tylko jednostki, z którymi będziemy dogadywać się bez słów. Jestem bardzo blisko związany z lwami i wiem, że są wyjątkowo emocjonalnymi zwierzętami” – przyznał Kevin.

Ludzie muszą pamiętać, że dzikie zwierzaki są bardzo ważnym elementem przyrody. Trzeba je szanować.

Twoja reakcja?

Super
Super
26
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
18
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz