Home Poruszające Cztery pieski pokryte gorącą smołą były pozostawione na pewną śmierć przez barbarzyńskich zwyrodnialców.

Cztery pieski pokryte gorącą smołą były pozostawione na pewną śmierć przez barbarzyńskich zwyrodnialców.

Ta historia sprawia, że aż się we mnie gotuje.

Wszystko działo się w mieście Isai na północnym-wschodzie Rumunii. Odnaleziono tam cztery szczeniaki pokryte gorącą smołą. Leżały bezsilne na środku ulicy. Ktoś zostawił je tam na pewną śmierć.

Na szczęście, dzięki dobrym ludziom z The Sky Foundation for Animal Rights, udało się uratować psiaki nim było za późno. Trafiły do kliniki w krytycznym stanie, gdzie podano im narkozę i rozpoczęto proces usuwania smoły.

Udało się uratować wszystkie cztery psy.

Niestety nie jest to pierwszy raz, gdy w Rumunii w ten sposób torturuje się psy.

To przerażające zdarzenie miało miejsce latem 2016 roku, ale jest to dobre przypomnienie o tym, że ludzie muszą pomagać tym, którzy nie są w stanie sami sobie pomóc, niezależnie od tego czy są to dzieci, osoby starsze, czy zwierzęta.

Jednak co jeszcze gorsze w tej historii, oficer policji, który został przydzielony do sprawy, stwierdził, że nie ma zamiaru tracić czasu na to śledztwo.

W upalny dzień, w Iasi, największym mieście na wschodzie Rumunii, ktoś wylał smołę na cztery biedne pieski i pozostawił je na pewną śmierć.

Osoba odpowiedzialna za ten okrutny czyn pozostawiła psy na środku drogi. Dwa z nich miało pokryte smołą aż 80% ciała.

Wolontariusze odkryli pieski pozostawione na pewną śmierć przez kogoś, kto lubuje się w torturowaniu zwierząt.

Psiaki trafiły do klinik, gdzie pozostały przez ponad tydzień. Sorin Puiu, weterynarz, musiał podać zwierzakom narkozę, aby podjąć się próby usunięcia smoły.

Po rehabilitacji szczeniaki trafiły do adopcji.

Obrońcy praw zwierząt starają się pomagać porzuconym i torturowanym pupilom w Ruminii, ale nie są w stanie robić tego sami.

– „W trakcie 9 lat działania ciężko było znaleźć dobrych pracowników, bo wiele osób nie rozumiało dlaczego psy należy karmić i dbać, gdy są chore, a także dlaczego należy zapewnić im schronienie przez deszczem, śniegiem i zimnem” – tłumaczą przedstawiciele Sky Foundation.

Ludzie muszą być edukowani, że nie należy krzywdzić zwierząt, a policja musi zacząć ścigać osoby odpowiedzialne za takie czyny.

– „Przydałoby nam się coś na kształt policji dla psów” – dodają.

Na szczęście te psiaki mają się już dobrze.

Bezdomne psy są rosnącym problemem w Rumunii już od lat 80., gdy wiele osób zmieniło mieszkania i porzucało swoje zwierzęta.

Źródło: mirror.co.uk

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
78
Zły
Zły
118

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz