Home Poruszające Po 2 tygodniach matka w końcu może wziąć na ręce swoje 300-gramowe dziecko. Wszyscy mają łzy w oczach.

Po 2 tygodniach matka w końcu może wziąć na ręce swoje 300-gramowe dziecko. Wszyscy mają łzy w oczach.

Wzięcie dziecka po raz pierwszy na ręce to magiczny moment. To euforyczne uczucie poznania w końcu swojego dziecka po 9 miesiącach jest nie do opisania.

Dla dziecka pierwszy kontakt skóry ze skórą matki jest bardzo ważny, gdyż jest to najbliższe uczucia bezpieczeństwa w łonie.

Co jednak z dziećmi, które urodziły się za wcześnie i muszą spędzić początek swojego życia w inkubatorach?

Większość z tych dzieci nie ma bezpośredniego kontaktu z mamą przez co najmniej kilka tygodni od momentu przyjścia na świat. Jednak w pewnym szpitalu, personel pomyślał inaczej. Uważali, że kontakt z matką jest niezbędny dla zdrowia i rozwoju dziecka.

Popatrz tylko na to malutkie dzieciątko trzymane po raz pierwszy przez szczęśliwą matkę. To wspaniała chwila.

Angela i Michael Bakker oczekiwali przyjścia na świat swojej córeczki.

Niestety wszystko przybrało nieoczekiwany obrót, gdy mała urodziła się aż 15 tygodni za wcześnie. Dziecko ważyło mniej niż pół kilo.

Szanse na to, że Naomi Joy przeżyje były bliskie zeru.

Naomi była jednym z najmniejszych wcześniaków, jakie urodziły się w Reno, w Nevadzie i personel szpitala robił wszystko, co mógł, aby dziewczynka rozwijała się.

Po dwóch tygodniach intensywnej terapii personel zdecydował postąpić wbrew zasadom i pozwolili wziąć rodzicom ich dziecko na ręce.

Dotyk skóry matki uważany jest za pomocny w rozwoju przedwcześnie urodzonego dziecka. Naomi musiała spędzić ponad dwa tygodnie w plastikowej bańce, aby jej rodzice mogli jej choćby dotknąć.

Osiem pielęgniarek pomogło przetransportować małą z ochronnej bańki na pierś Angeli.

Popatrzcie tylko na wyraz twarzy kobiety. Miłość i radość wręcz się z niej wylewają. Mała Naomi z pewnością też cieszyła się, że mogła po raz pierwszy poczuć swoją mamę.

Personel zgodził się na to, aby rodzice mogli trzymać swoje dziecko codziennie. Poniżej możesz obejrzeć, jak Angela po raz pierwszy trzyma swoje dziecko za rękę:

Twoja reakcja?

Super
Super
18
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz