Home Poruszające Tuż po porodzie upuścili noworodka na głowę. Tata przez przypadek nagrał błąd personelu.

Tuż po porodzie upuścili noworodka na głowę. Tata przez przypadek nagrał błąd personelu.

Bezpieczeństwo noworodków w trakcie porodu i zaraz po nim jest priorytetem. Wiele szpitali działa w oparciu o ścisłe protokoły bezpieczeństwa, w tym stały nadzór wideo i wiele innych.

Mimo wszystko czasami zdarzają się sytuacje, które odbiegają od wszelkich norm.

W filmie nakręconym przez męża Derricka dokładnie widać, jak personel medyczny wytrącił z rąk małą Morgan. Chwila nieuwagi, a dziecko wylądowałoby na podłodze.

Jej nowo narodzone dziecko zostało upuszczone na głowę przez personel. Monique Rodgers z poruszeniem wraca do chwili, gdy w lutym, w czasie gdy rodziła się jej córka Morgan, personel szpitala upuścił noworodka na głowę. Mała Morgan z racji tego, że miała niedowagę, musiała zostać w szpitalu przez kolejne 12 dni.

Personel w pośpiechu starał się oczyścić dziecko. Jeszcze z nożyczkami przy pępowinie podniesiono Morgan do góry. Ktoś inny chciał wyciągnąć spod niej niepotrzebne rzeczy. Wtedy też dziecko wypadło im z rąk, uderzając o szpitalną gondolę. Matka dziewczynki twierdzi, że jej córka ma wylew dokomorowy pierwszego stopnia po lewej stronie mózgu. Nie wiadomo czy powstało to w wyniku uderzenie w główkę, czy córka urodziła się z taką zmianą. Niezmiennie jest to trudna sytuacja dla całej rodziny.

– „To po prostu jest traumatyczne przeżycie. Nosisz dziecko dziewięć miesięcy pod sercem, a ktoś Twoje maleństwo po prostu upuszcza… Nie wiemy tak naprawdę czy dojdzie do długotrwałych szkód, ponieważ nikt z nami nawet na ten temat nie rozmawiał. Nikt nie zwrócił na to uwagi.”

Szpital Dignity Health Chandler Regional Medical Center oświadczył, że pracuje nad tym, aby wyjaśnić, jak mogło do tego dojść.

– „Zespół medyczny w Dignity Health Chandler Regional Medical Center traktuje tę sprawę niezwykle poważnie i pracuje nad przeprowadzeniem kompleksowego śledztwa.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz