Home News Nie 500 zł na dziecko, ale aż 1500 zł. Tylko niektórzy rodzice otrzymają te pieniądze.
2.83K

Nie 500 zł na dziecko, ale aż 1500 zł. Tylko niektórzy rodzice otrzymają te pieniądze.

Zmiany w projekcie ustawy o świadczeniach dla rodzin zostały przegłosowane przez Sejm. Znaczy to, że rodziców od 500 zł na pierwsze dziecko, dzieli tylko głosowanie Senatu i podpis prezydenta.

Okazuje się, że jeśli przypilnujemy terminów, możemy dostać jeszcze więcej.

To, że rodzice będą mogli składać wnioski o świadczenie na pierwsze dziecko już od lipca jest pewne. Wiadomo nawet na jakich zasadach przyznawane będą pieniądze.

Wnioski o świadczenie na pierwsze dziecko można składać od 1 lipca za pośrednictwem Internetu i od 1 sierpnia drogą tradycyjną. Mowa oczywiście o świadczeniach bez kryterium dochodowego. Terminy te są ważne, bo dzięki nim możemy uzyskać wyższe świadczenia.

Okazuje się, że jeśli odpowiedni wniosek złożymy między 1 lipca a 30 września, dostaniemy wyrównanie za te miesiące w wysokości 1500 zł. Jeżeli wniosek złożymy później, pieniądze dostaniemy tylko od miesiąca, w którym zgłosiliśmy chęć do pobierania świadczenia, a pieniądze w ramach wyrównania przepadną.

Rząd ma 4 miesiące na rozpatrzenie wniosku. Z tego względu jeśli złożymy go w lipcu, pieniądze powinniśmy dostać do 31 października. Co prawda zawsze istnieje prawdopodobieństwo opóźnień, ale przypuszczamy, że w obliczu kampanii wyborczej wszystko odbędzie się w terminie.

Twoja reakcja?

Super
Super
38
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
33

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz