Home News Dodatkowe świadczenie dla rodziców. Te pieniądze otrzymają mimo pobierania 500+.
1.92K

Dodatkowe świadczenie dla rodziców. Te pieniądze otrzymają mimo pobierania 500+.

Pieniądze wypłacane w zeszłym roku w ramach 300+ na wyprawkę dla dzieci były świadczeniem jednorazowym.

Coroczne wypłaty z programu dla uczniów mają teraz zostać zagwarantowane ustawą.

W zeszłym roku rodzice mogli liczyć na dodatkowe pieniądze w ramach 300+ na wyprawkę dla uczniów. Chodziło o to, aby przed rokiem szkolnym pomóc rodzicom pokryć wydatki związane z nauką. Pieniądze były wypłacane na podstawie rozporządzenia, więc rodzice nie mieli pewności, że otrzymają pieniądze również w kolejnych latach.

Według informacji przedstawionych przez Super Express, planowany projekt ustawy, która będzie gwarantować coroczne wypłaty, jest już gotowy. Jak podkreśla minister Elżbieta Rafalska, rząd chce, aby rodzice byli pewni, że mogą liczyć na pomoc państwa.

– „Stworzenie ustawowych podstaw prawnych do świadczenia „Dobry start” jest elementem budowy stabilnej, długofalowej polityki rodzinnej. Zapewni też stabilizację świadczenia i da większą pewność co do jego ciągłego funkcjonowania.”

Tak jak w tamtym roku, 300 plus na wyprawkę otrzymają uczniowie do 20 roku życia (do 24 lat w przypadku dzieci niepełnosprawnych). Według dziennika, wnioski będzie można składać 1 lipca drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia, także w formie papierowej. Rodzice mają czas na składanie wniosków do końca listopada.

Zmiany w sposobie składania wniosków mają nastąpić w przyszłym roku. Wtedy też rodzice będą mogli składać je elektronicznie od 1 lutego, a drogą tradycyjną 1 kwietnia.

Twoja reakcja?

Super
Super
49
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz