Home News Niespodziewane i poważne skutki strajku nauczycieli. Szkoły tego nie przewidziały.
910

Niespodziewane i poważne skutki strajku nauczycieli. Szkoły tego nie przewidziały.

Protest nauczycieli już jakiś czas temu został zawieszony, ale to nie koniec problemów oświaty. Pewne nieprzewidziane wcześniej skutki strajku mogą wywrzeć długoterminowy wpływ na szkoły.

Jak donosi portal Prawo, jeśli w placówkach oświatowych korzystających z unijnych pieniędzy, zajęcia nie odbędą się zgodnie z harmonogramem, mogą one stracić wypłacone już dotacje.

Nie każdy wie, ale wiele szkół korzysta ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, który rozporządza pieniędzmi na dokształcanie uczniów. Zasadą używania większości środków z Unii jest to, że projekt musi być realizowany zgodnie z harmonogramem, który zgłasza się jeszcze na etapie wniosku.

Jednym ze skutków strajku nauczycieli jest zawieszenie lekcji. To oznacza, że zajęcia nie odbyły się tak, jak powinny. Jeśli szkoły nie zrealizują celów wyznaczonych w poszczególnych projektach, dofinansowanie będzie zmniejszone, czyli placówka będzie musiała oddać pieniądze.

Według portalu Prawo, skutki strajku nauczycieli odbiją się najbardziej na szkołach, które kończą projekty unijne w czerwcu. W takiej sytuacji może znaleźć się m. in. kilka szkół podstawowych w Białej Podlaskiej. Do końca roku szkolnego powinny zakończyć projekty rozpoczęte jeszcze w 2017 roku. Według serwisu:

– „Wartość projektu to 442,5 tys. zł, z czego unijne dofinansowanie to 419 tys. zł. W ubiegłym tygodniu do realizacji pozostało 126 z 960 godzin.”

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz