Home Poruszające 13-latka z Suwałk urodziła żywe dziecko. Zeznania dziewczynki nie pokrywają się z prawdą.

13-latka z Suwałk urodziła żywe dziecko. Zeznania dziewczynki nie pokrywają się z prawdą.

13-letnia dziewczyna z Suwałk jest obecnie na ustach wielu Polaków. Przypomnijmy, że jakiś czas temu zgłosiła się do szpitala z bólami brzucha, które tłumaczyła przejedzeniem.

Na miejscu okazało się, że dziewczyna jest po porodzie. Niedługo potem światło dzienne ujrzała okrutna prawda. Martwy noworodek był ukryty około 500 metrów od domu nastolatki. Teraz na jaw wyszły kolejne fakty.

Nieoficjalnie mówi się, że pomimo młodego wieku dziewczynka w drugi dzień Świąt Wielkanocnych urodziła żywe, ważące 2,5 kg dziecko. Lekarze nie są jednak w stanie stwierdzi, w którym miesiącu ciąży nastąpił poród. To mają ustalić biegli.

Ojcem dziecka najprawdopodobniej jest trzy lata starszy chłopak 13-latki. Niewykluczone, że to właśnie on żywcem zakopał noworodka. Póki co sprawa prowadzona jest przez Sąd Rodzinny w Suwałkach ze względu na niepełnoletność chłopaka. Dopiero biegły ma stwierdzić, czy 16-latek odpowie, jak dorosły.

– „Przyczyny śmierci nie znamy, pozwolą ją określić badania histopatologiczne” – mówiła w rozmowie z „Kurierem Porannym” Joanna Orchowska, Prokurator Rejonowy w Suwałkach.

13-latka z Suwałk przebywa na chwilę obecną w tamtejszym szpitalu.

Póki co nie wiadomo, czy i w jakim stopniu nastolatka przyczyniła się do śmierci dziecka. Odpowiedź na to pytanie ma pomóc poznać sąd rodzinny.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz