Home jedzenie Cena czereśni jest rekordowo wysoka. Klienci nie kryją oburzenia.

Cena czereśni jest rekordowo wysoka. Klienci nie kryją oburzenia.

Na rynku niedawno pojawiły się pierwsze czereśnie. Ich cena dosłownie zwala z nóg.

To kolejne polskie owoce, które są bardzo drogie. Wszystko przez anomalie pogodowe, których doświadczamy. Musimy przyzwyczaić się do tego, że cena czereśni w 2019 roku jest wysoka i niestety taka pozostanie.

W sieci pojawiło się już wiele niepokojących zdjęć z cenami czereśni za kilogram. Choć na początku można by wziąć je za mało śmieszny żart, niestety nim nie są. Jeżeli wydawało Wam się, że cena pietruszki za kilogram, czyli 20 złotych czy też 25 złotych za truskawki, to dużo, to teraz chyba usiądziecie z wrażenia… Czereśnie możecie kupić na naszym rynku już od 50 do 69 złotych za kilogram!

Na tak wysokie ceny wpływa oczywiście pogoda. Niesprzyjające warunki atmosferyczne dały się w rolnikom mocno we znaki. W niektórych rejonach kraju panowała susza, a w innych z kolei było zbyt mokro i brakowało słońca, a niemal wszędzie występowały przymrozki. Miało to wpływ na urodzaj, a skoro mniej towaru, tym wyższe ceny.

To jednak jeszcze nie koniec. Duży wpływ na tak wysoką cenę ma także to, że sadownikom trudno jest znaleźć chętnych do pracy przy zbiorach. Bezrobocie jest rekordowo niskie i mało kto chce podejmować się takich zajęć.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz